16 Haz 2008 yaz eglence-damentals yatirim

Yazin ilk günü bu yil Haziran 20, 2008 tarihinde geldi. Yaz biraz eglenceli koymak için bir yolu bir bronzluk üzerinde çalisirken kar elde temelde saglam sirketlere yatirim etmektir.

Bu nedenle, zaten temelde ses yatirimlardir birkaç hisse senetleri bir göz atin ve yaz aylarinda bir ekstra destek almak için durmak karar verdi.

Ben diger güçlü noktalara ek olarak kazanç tahminleri artis hem de hisse fiyati ve net gelir büyüme gördük sirketleri aramak için Arastirma Sihirbazi kullanilir.

Günes iyi bakiyor

Genellikle mevsimsel olarak oynanir giyim perakendecileri, bu yaz güçlü duruyor.

Insanlar gelip günesin altinda oynamak için çagiran bir tek Taninmis perakende oyuncu Nike, Inc (NKE) ‘dir. Su anda yakin, 52 haftanin en yüksek bu Zack Rank sirketin son bir yil içinde saglikli bir% 29 getiri koymak 2. (Al), ve gelecekteki büyüme için beklentileri iyi bakmak ticaret.

May 2008 sona eren yila ait Wall Street kazanç tahminleri giderek hisse basina 3,44 $ üç ay-önce düzey $ ‘dan itibaren 3.53 tirmanisa geçti. Ertesi yil, AoS tahminleri artis da vardir.

Nike, hisse basina kazanç AOS son bes yilda% 19 artarak önümüzdeki üç ila bes yil içinde yaklasik% 14 oraninda büyümesi bekleniyor. Bir yil boyunca yillik bazda, sirket, AOS net gelir% 7 oldu.

Bir yaz için donatilmis alabilirsiniz baska bir yer, Inc (URBN) Urban Outfitters olacaktir. Sirket, Amerika Birlesik Devletleri, Kanada ve Avrupa’da Urban Outfitters magazalarinda, iki Urban Outfitters web siteleri ve Kentsel katalog üzerinden yüksek tanimli müsteri nisler için yasam tarzi mal sunar yenilikçi özel perakendeci ve toptanci.

Bu baska bir Zack Rank yaz sezonu tarafindan desteklenmektedir gereken güçlü temelleri sahiptir 2. (Satin Al) seçim oldugunu. Urban Outfitters son bir yil içinde% 33 bir getiri teslim ve 52 haftanin en yüksek yakindir su anda.

Bu perakendeci Ocak 2009 tarihinde sona eren yil için kazanç beklentilerini artirmak 20 kapsayan analistler 18’i gördü. $ Hisse basina 1.23 mevcut tahminlerin üzerinde geçen ay olan, 1,19 $ AOS.

Sirket, AOS yillik net geliri yillik önceki 38% atladi ve son bes yilda% 31 hisse büyüme basina kazanç teslim etti. URBN, hisse basina kazanç AOS sonraki 3, AI 5 yilda yaklasik 24% büyüme tahmin edilmektedir.

dikkate baska bir

Günes her yerde günes tutkunlarinin tarafindan slathered edilecektir. Olan genis teklifleri günes bakim ürünleri dahil bir saglam bir sirket Schering-Plough (SGP) ‘dir. Sirket bilime dayali ilaç ve insanlar dünya çapinda daha uzun, saglikli bir hayat yasamak teklifler hizmetleri yapar ve lisans.

Bu saglik oyuncu bir önceki yila tepesi, 53 cent hisse basina ilk çeyrek kazanç yayinlanmistir,% 47 oraninda konsensus tahmini son 42 sent ve yükselen AOS.

Sirket, hisse basina AOS kazanç önümüzdeki üç ila bes yil içinde yaklasik% 14 oraninda büyümesi bekleniyor. % 29 özkaynak (ROE) kârliligi de sektör ortalamasinin üzerindedir.

Su an tam 2008 yili analist tahminleri 1,52 $ altindadir, karsi iki ay-civarinda önce $ 1,42 seviyesi.

izlemek için eglenceli bir

Cedar Fuar LP (FUN), onun açik su parklari ile, bu yaz yüksek dalgalanma olabilir. Bu Sandusky, Ohio, ve dünyanin en büyük bölgesel eglence-tatil operatörlerinden biri merkezi halka açik bir ortakliktir. Ortaklik sahibi ve 11 eglence parklari, alti açik su parklari, bir kapali su parki ve bes otel çalisir.

Sirket, AOS temelleri söz konusu bu gibi oldukça güçlü degildir. Bu hisse basina 81 sent ilk çeyrek zarar bildirdi. Ancak, kayip 1,02 $ yili-önce kaybi daha dar oldugunu ve kazanç sonucu fikir birligi tahmin yukarida% 26 geldi.

EGLENCE, AOS temelleri göz önüne alindiginda, sirketin bu yaz bir geri dönüs için hazir görünüyor. Tam 2008 yili kazanç 1,11 $ 1,06 $ iki ay-önce seviyesinden yukari tahmin ediyor. Yil 2009 projeksiyonlari da artis olmustur.

saglam temeller ile sirketleri bulmak için ek yollar

Zack Özel Screener – Bu sektörün arayabilirsiniz kendi ekranlari olusturmak baslamak için bir yerdir.

Arastirma Sihirbazi – özel portföyleri olusturmak için gitmek yerdir.