1930’larda volatilite burada

Uzun bir prim seçenekleri tüccar iseniz, volatilite basarili olmak için gerekli bir unsurdur. Volatilite eksik ise, zaman çürüme (Theta) bu finansal aracin zorlu bir (hatta daha zor) bir hale getirecek. Bu gün, volatilite eksik degildir. Aslinda, volatilite basarili oldugunu. Uzun prim seçenekleri tüccar için, seçenekleri strateji yararlanmak için pazar tailwinds olmasi gibi bir sey yok.

9 Mart dipleri bu yana% 20 kazandi ve% 3 üzerinde gün içi bugün (yayinlarin zaman olarak) asagi bir piyasa ile, 2009 belli ki simdiye kadar son derece dalgali bir yil olmustur. Bu yil bizim hesaplamalari ile, yil içinde tutarli günlük dalgalanma en üst düzeyde oldu 2008 çok daha uçucu gibi görünüyor. 2009 yilinda, önemli bir yüzdesi ile hisse senetleri ralli veya düsüs gördük oturumlari çok sayida olmustur. Bu Dow Jones Industrial Average veya en az bir yüzde asagi yukari oldugu neredeyse olagan görünüyor.

Volatilite birçok yolu (yani zimni volatilite, istatistiksel volatilite, vb) tanimlanabilir – Bu analizde biz Dow Jones Industrial Average yürüdü veya bir kapanis bazinda yüzde bir veya daha fazla azalmistir olaylar sayisina göre dalgalanmalar bakmak bir islem günü. Daha spesifik olarak, biz her gün 1928 geri dönmek için Dow Jones Industrial Average mutlak dönüs bakti. Daha sonra Dow Jones Industrial Average bir yil içinde birden fazla yüzde asagi yukari bitmis ya da olay sayisi (ve yüzde) hesaplandi.

2008 yilinda, 134 olaylar Dow Jones Industrial Average bir yüzde asagi yukari bitirmek veya gördüm 253 ticaret tarih (gün 52.96%) disinda vardi. Bu 15,61% bir dört yillik ortalama vardi 2004 2007 dönemine, kiyaslanamaz. Yüzde bir veya daha fazla Dow Jones Industrial Average düsüs veya artis gördügünü dört yillik streç yilda sadece 40 gün çevirir.

2.008 biraktigi yerde up 2009 seçti. Bizim analizi 9 Mart 2009 ile oldu – biz DJIA günlük kapanis olarak daha fazla% 1 hareket zaman% 64 gibi sasirtici bir orani hizina oldugunu tarih itibariyle. Volatilite yilin son dokuz ay boyunca devam ederse, bu Dow Jones Industrial Average zaman bir yüzde% 74 yukari veya asagi 1932 yilindan bu yana en tutarli oynak piyasa olacaktir. Yaklasik 10 14 gün (veya% 71) (27 Mart yakin olarak) bu hizda hareket olarak 9 Mart yana, bu egilim hiç araliksiz olmustur. Yani 2009 yili için% hizi aslinda yukaridaki tabloda kullanilan% 64 biraz daha yüksektir.

Uzun prim seçenekleri oyuncular için, bu tür dalgalanma bir nimet olabilir. Aramalari Alis, koyar, straddles ve bogar bu ortamda avantajli olabilir. Hisse senedi ve yatirim fonu yatirimci “satin almak ve saklamak”, bu volatilite sadece Dramamine ve Pepto Bismol bir alti paketi ile sindirilebilir. Için

Uzun prim seçenek oyuncular için baska bir paket oldugunu sonsuza dek olacak olasi sürmez gördük volatilite düzeyi. Yüksek oynaklik dönemleri genellikle bu dönemlerde ve disari döngüsü egilimi olarak, daha düsük bir neden olacaktir. Bu egilim muhtemelen (ETF, Seçenekler, Ultra-ETF, vb, büyümesinde patlama biraz volatilite düsüs azaltmak olsa da) azalan volatilite ve daha az fiyat dalgalanmalari ile sönmüs bir asamaya gidecek.

Bu nedenle, uzun opsiyon primi (ki her zaman yararlidir) ötesinde seçenekleri stratejileri bir cephanelik olan daha da önemli dalgalanma azaliyor zaman olacaktir. Dikey kredi marjlari, demir akbaba, kisa devre straddles, bogar kisa devre koyar ve kapali çagri yazma ticaret ögrenmek kisinin repertuarina eklemek için önemli olacaktir.