acemi tüccarlar için basit bir ticaret stratejisi

Ticaret heyecan verici ve korkutucu hem de. Çogu insan için borsa hepsi yasam ile korku bir “kara delik” oldugunu. Kendi para ile ticaret içine ilk adimi atmak inanilmaz güçlü ve çogu insan güvenli bir banka hesabina paralarini kazanmak için tercih ragmen, ticaret size yatirim çarpma saglar – güvende elde edecek ve% 5 aksine güvenli seçenekleri.

Hisse senedi piyasa riskinin bir çok gelir hiç süphe yoktur. Kontrol ve tamamen silip onun bu faktörlerin tamamen disinda sadece çok sey var. Birçok acemi tüccarlar Eger ticaret basladiginizda bebek adimlar atmasi gereken zor yoldan ögrenmek zorunda kaldi.

Ticaret ögrenmek zor bir görev olabilir. Birçok kisi teorisini ögrenmek ve daha sonra deneyim olusturmak için yillarca çalismak üniversitede yil geçirmek. Bir acemi olarak adim ise tüm zor olabilir. Önemli olan ancak ortaya çikmasidir. Aslinda islem sirasinda Ögrenme hiçbir kitap yerine bir seydir. Teori sadece o kadar götürür ama sonunda kendi kendi sermayesi gerçekten hizlandirmaya ve ögrenecekleri hat üzerinde oldugunda. Olacak

Bazi isler digerlerinden daha iyi ama neredeyse hepsi belli bir düzeyde çalismak – ticaret stratejilerinin düzinelerce vardir. Tüm beceri ve risk için kaçinma kendi düzeyine baglidir. Teknik ticaret muhtemelen teknik grafikler ile tanistiriyor çünkü baslamak için en kolay yoludur. Temel grafik desenler okumayi ögrenme bunu elde kemer altinda ne kadar erken bir tüccar olarak para kazanmak için baslayacak hayati bir beceri ve daha erken.

Temel kanalize desen ticaret için en kolay biridir. Temel dayanak noktasi seti yüksek ve alçak arasinda degisiyor bir stok bu modelin tekrar egiliminde olacaktir. Belli bir yüksek veya belirli bir düsük vurur her bir hisse senedi döner nerede onun tipik bir model “zig zag”. Bu düsük vurur ve size satin alacak kadar geri gidiyor baslar. Onun yüksek vurur ve asagi basligi basladiginda, satacak. Bu çok basit bir açiklamasi var ama pek çok profesyonel tüccarlar hala temel kanal desen ticaret ve tüm bu yetenekli degildir etkili bile kullanabilirsiniz.