Ahmedabad – Hindistan yatirimcilar için tercih edilen bir yer

Ahmedabad en büyük Gujarat Devlet sehir ve Hindistan’da ilk on büyük sehirlerinden biridir. Kent rive Sabarmati kiyisinda yer almaktadir. Ahmedabad Mumbai (Hindistan ticari baskenti) çok yakin stratejik konuma ve Orta Dogu ve Afrika pazarlarina kolayca erisilebilir.

Ahmedabad gelisen bir sehirdir. Bu Gujarat kültür baskentidir. Çok iyi devlet ve ülkedeki diger önemli sehirler bagli. Bu Gujarat Eyaleti ticari baskenti oldugu için, devletin liman kentlerine kendi baglanti ekonomisinde çok önemli bir rol oynar.

Ahmedabad zaten Bati Hindistan ticaret ve ticari faaliyetler için çok önemli bir merkezdir. Kentin isgücü Istanbul ve komsu devletlerin diger bölgelerinden gelen insanlarin temelde olusmaktadir.

Kentin çok iyi kurulmus tekstil sanayi vardir ve çesitli kamu ve özel sektör sirketleri ve çok uluslu firmalara ev sahipligi yapmaktadir. Çesitli ilaç, kimya ve IT sirketlerinin Ahmedabad kendi temel yaptik. Bunlarin disinda, otomobil ve petrol ve dogal gaz endüstrileri de çok hizla gelisiyor.

Ahmedabad Hindistan bir endüstriyel güç olmak için ön kosucu biridir. Finansal hizmetler, perakende ve gayrimenkul sektörlerinde hizla büyüyor. Kentin ekonomisine katki sunuyor diger sanayi süt, taslar ve mücevher, biyoteknoloji, petrokimya ve mühendislik vardir.

Sehir ülkenin en iyi beyinleri çekmek Hindistan’in en iyi egitim kurumlari bazilarina sahiptir. Böylece, kentte kalifiye isgücünün hiçbir azdir. Ayrica, tüm büyük kamu ve özel sektör bankalari sehirde subeleri var. Sehir ayni zamanda sakinlerine dünya standartlarinda saglik tesisleri sunmaktadir.

Ahmedabad sehrinin kentsel kismi büyük sirketler ve küçük is kurulmamasi ve girisimciler hem de mükemmel yatirim firsatlari sunmaktadir. En iyi bölüm zaten sehirde kurulmus olan sanayi hala büyüme potansiyeli olmasi. Ayrica, Ahmedabad yatirim maliyeti diger metropol sehirlerde çok daha düsüktür.

Gujarat hükümeti kentin genel altyapi gelistirmek için yogun yatirim yapiyor. Rupi Milyonlarca içme suyu ve sehre sürekli elektrik saglamak için yatirim edilmistir. Sehir için diger kalkinma planlari gelismis karayolu aglari ve telekomünikasyon katkida bulunmustur. Gujarat Gelistirme Kurulu olarak bilinen bir ajans sehir ve devletin altyapi gelistirme bakiyor.

Gujarat devlet tesvikleri ve sehirde yatirim çekmek için politikalar bir dizi duyurdu. Gujarat kurmak idari proaktif ve zaman zaman çesitli girisimler alir. Sehrin yatirim süreci çok seffaf ve kolay hale getirilmistir.

Gujarat hükümeti tarafindan alinan girisimleri sayesinde, sehir simdi yatirimcilarin sürekli akisi tanik olmaktadir. Ahmedabad büyüyor hizini, kesinlikle çok yakinda dünyanin her yerinden yatirimcilar için en çok tercih edilen yerlerinden biri olarak ayarlanir.