al gore plani gerçek oluyor ne olur

Washington, DC 17 Temmuz, eski Baskan Yardimcisi Al Gore Amerika’nin enerji fosil yakitlardan, günes, rüzgar ve jeotermal gibi diger enerji formlari, uzak odak kaymasi için bir plan olusturmak için Amerikalilar çagiran bir konusma yapti. Amerika 10 yil içinde fosil yakitlardan tamamen kendini özgür için diye seslendi.
Böyle bir plani uygulamak için, bir elektrikli araba günes ve rüzgar teknolojileri çok daha fazla yatirim ve bu her Amerikan gibi önemli yapisal degisiklikler anlamina gelir.

Artilarini ve eksilerini böyle bir plan ya da bir yatirimci olarak, bu 10 yillik bir dönemde mümkün olup olmadigini girmeden, baska bir soru tezgâh.

ne al gore plani gerçek gelirse?

Açikçasi, fosil yakit enerji sirketleri yatirim artik son 100 yildir kazançli oyun olacak. Diger teknolojiler enerji, kaynak yerini alacak.

Bay Gore onun hedefi ortaya koydu önce bile, alternatif enerji sirketleri yeni enerji kaynaklari yaratmak mesgul.

rüzgar enerjisi

Çin merkezli bir-Power Enerji Üretim Sistemleri, Ltd (APWR), Çin’de rüzgar sistemleri de dahil olmak üzere dagitilmis enerji üretim sistemleri, en büyük saglayicisidir.

14 Temmuz, sirketin rüzgar türbinleri yilda 800MW üretmek için 290.000 metrekare rüzgar türbini üretim tesisi kurmak için bati Iç Mogolistan Özerk Bölgesi Bayan Nur sehir yönetimi ile bir anlasma yapmistir.

A-Güç, bir Zack 1. Sira (Güçlü Alis), zaten para yapiyor. 2007 yilinda, sirket hisse basina 1,78 $ hisse basina kazanç vardi. Analistler 2008 $ 1.15 yil, 2009 yilinda 1,47 $ tahmin.

zacks hisse senedi arastirma 14 Temmuz 2008 anlik bir güç hakkinda daha fazla bilgi.

jeotermal enerji

Ormat Technologies Inc (ORA) ABD’de üçüncü büyük jeotermal enerji üreticileri ve dünya çapinda kurulu jeotermal enerji kapasitesinin% 10 pay üzerinde bulunmaktadir.

Amerika Birlesik Devletleri’nde, Ormat 7 jeotermal enerji santralleri çalisir ve Guatemala, Kenya, ve Nikaragua ek tesisi bulunmaktadir.

Ormat da bir Zack 1. Sira (Güçlü Alis), ve çok karli. Sirket 2007 yilinda 65 kurus pay yapti. Analistler hisse $ 1.13 74’ten% 2008 kazanç büyüme çagrisinda, güçlü gelecekteki büyüme görmek ve, 2009 yilinda, $ hisse basina 1,78 ‘e bir daha% 58 kazanç tahmin. Sirket su anda bir ileri P / 45.13 E vardir.

zacks hisse senedi arastirma 14 Temmuz 2008 anlik ormat hakkinda daha fazla bilgi.

günes enerjisi

Günes “hikayesi” artik bir sir degildir. Yatirimcilar son birkaç yildir sektöre dökme edilmistir.

Kanada Solar Inc (CSIQ) simdi sektöründe rekabet birçok günes sirketlerinden biridir. CSQI photovaoltaic hücreleri, modülleri ve günes enerjisi üretim sistemleri için özel tasarlanmis günes enerjisi uygulamalari üretmektedir. Sirket Çin’de üç üretim tesisleri bulunmaktadir.

Zack Arastirma son zamanlarda Kanada Günes bir 15 Temmuz 2008 analist raporunda “satin al” puan:

“CSIQ en son yükselis nedeniyle sirketin temelleri ve petrol fiyatlarinin dik bir artis gelistirmeye yükselmesi olmustur,” Jon Kolb, Zack Hisse Senedi Analisti söyledi.

“Çesitli global pazarlar, ürün hatlarinin uzantisi, malzeme maliyet tasarrufu günes paneli satis büyümesi arkasinda, Ileriye dönük olarak sirketin daha dikey-entegre üretim yapisi, günes pilleri, uzun vadeli tedarik anlasmalari ve bir silikon islah daha yüksek esir nesil ile Program, toplu olarak, önemli bir gelir büyümesi olusturmak gerekir, “dedi.

Kanada Günes Analistler payi ve proje 2009 yilinda% 58 yil boyunca yillik büyüme basina 1.95 hisse basina 3,09 $ olarak 2008 yili kazançlari tahmin bir Zack 1. Sira (Güçlü satin al.) ‘Dir. Sirket 16.2 bir ileri F / K vardir.

al gore plani ne yanlissa?

Cesur bir alternatif yakit enerji plani yürürlüge olmasa bile, bu üç sirket ve sektörde digerleri, yatirim ve büyüme yenilenebilir ve alternatif enerji sektöründe zaten belirgin oldugunu göstermektedir. Bu sirketler sadece gelecekte artirmalidir para ve alternatif enerji teknolojileri için talep yapiyoruz.