alan yatirim vadeli kolay önemli bilgi

Vadeli islem piyasasi neredeyse tüm gün tüccar en çok islem gören vadeli islem biri genellikle emtia, hisse senedi endeksleri, tarim ürünleri, para arti daha vardir in müzikleri oldugu en popüler sektörler ve biri arasinda yer aliyor.

Hizli bir sekilde bu sekilde vadeli islem sözlesmeleri is açikladi; genellikle belirli bir gelecek gün belirli miktarda, belirli bir fiyattan bir öge (emtia) almak kabul etmis oluyorsunuz. Siz ve diger parti karar verdik. Bu bir kisa pozisyon ve uzun bir konuma sahip olacaktir. Kisa pozisyon gerçek emtia sahibine ait ve daha sonra uzun pozisyon vadeli islem sözlesmeleri sahibine atanir.

Bir öncesinde vadeli islem sözlesmeleri hakkinda kabul bir olmasi gerekir ki 2 özellikleri asagida listelenmistir.

1. Herhangi bir gün tüccar gerçek vadeli islem öncesinde sözlesme özellikleri farkinda olmak isterim. Bu ‘çarpan’ (kene boyutu olarak da bilinir), sembol gibi seyler içeren, son kullanma tarihi ile birlikte deger, döviz isaretleyiniz. Çogu zaman bu özellikleri grafik mümkün ve uygun piyasa kuru hareketleri izlemek için birlikte içinde islem gören ve ne belirli bir deger vadeli islem sözlesmeleri olusumu su anda edilecektir emin olmak için gerçek grafik yazilimi için kullanilacak gidiyoruz .

2. Vadeli islem sözlesmeleri son belirli bir tarihte aslinda bir sonraki unsurdur. Genellikle sözlesmeler ancak düsük araliklari veya lengthier açiklikli sona erecek vadeli bir sürü vardir 90 gün içinde sona erecek.

Kar veya zarar yerlesim vadeli islem sözlesmeleri karar biçimini her gün yapilacaktir. Bu pazar alaninin, belirli günlük hareketleri kullanmak ve her gün belirlenir. Kisa pozisyon ve uzun pozisyon sahipleri ürün basina $ 2 satis düzenlenmis, bu iyi bir örnek olabilir, ama bugün maliyeti kisa pozisyon sahibi o günlük 1 $ kaybetti böylece 1 $ kadar gitmek için ilerledi, ama uzun pozisyon sahibi $ kazandi 1. Tüm bu meblaglar eklenir veya belirli kisilerin belirli hesaplari günlük mahsup her gün dahil aslinda. Daha sonra sözlesme sonunda gerçek ödeme disinda genellikle baslatilir.

Hangisi baska bir nedenle vadeli islem kisa ve uzun pozisyonlar yer alan seyirciler için etkin bir sekilde çalisacaktir içinde eklenir veya çikarilir gibi vadeli islem sözlesmeleri sonunda onlar, mal almak veya satmak gerekmez olmasidir dönem boyunca kendi ticari hesabindan her gün. Bir kesinlikle yani sira diger won olarak kaybedecekti.