altin piyasasi degisiyor

Bu altin bir bu gün için yatirim yapabilecekleri en güvenli emtia biri oldugunu söylemek güvenlidir. Altin fiyati son on yil ya da öylesine bir yükselis trendi olmustur. Bu artis yavas oldu ama altin yatirim gerekir ki artik küçük servet yapmis oldugu dogrudur.

Altin hiçbir sey artik güvenli bu sikintili zamanlarda bu kadar enflasyona karsi en iyi korunma olmak olsa, elimizdeki en iyi seçenek bu degerli metal yatirim baslamaktir. Hatta durgunluk ve ücret ve is kaybi ile, parlak metal için talep her zaman altin yatirimcilarin güvenini kazanmistir gerçegini kanitlayan yüksek olmustur. Bir kisa vadeli yatirimci zaman sonra altin sahip olma avantajlari anonim büyük olasilikla kalacaktir. Öte yandan, uzun vadeli yatirimlar yapiyoruz bu gerçekten haz bir çok bekliyor olmalidir.

Altin piyasasi böylece korelasyonlarin nasil hareket ettigini edilecek görünen zaman içinde dalgalanma vardir. Ancak, her zaman altin bile cevheri satin alma gücü ile, eskisinden daha güçlü çikti. Bir kar olasiligi gördükleri için dünya çapinda yatirimcilarin altin yatirim ilgilendi. Altin sahibi geldiginde Birçok ABD’li yatirimcilarin yakin zamana kadar isteksiz kadar olmustur. Muhtemelen bu sadece altin bir miktar kendi yasadisi sonrasi altin standart dönemi bir animsama. ABD para sistemi simdi olsa bir süre için sasirtici oldu ve oluyor tüm finansal felaketlerin ile, daha fazla insan altin yatirim hakkinda ilgilenen haline gelmistir. Bu zihinsel bir ama bu tür George Soros gibi ortak vatandaslari önemli altin pahaliya yatirim degistirmek kolay olmaz, Amerikalilar takip etmek egilimindedir.

Ama yani altin piyasasi baska bir önemli degisiklik Çinli yatirimcilar parlak metal büyük miktarda satin baslamistir gerçegi olmustur. Geçmis yillarda, bu Çin’de altin yatirim için yasaklanmistir. Ancak, simdi hükümetin insanlari altin satin baslatmak için tesvik biridir.

Altin satin almak olanlar çogu tek yönlü yatirimcilar vardir. Bu, mali piyasada sakinlestirmek baslayana kadar zaman ya kadar uzun bir süre için sahip olduklari altin satan ilgilenmiyor demektir. Özel kisiler bu degerli metal yatirim tercih degil, ayni zamanda pek çok ülkede, IMF ve böylece de Merkez Bankalari mali piyasada bazi diger büyük oyuncular var sadece onlar degildir. Size gelecek ve çocuklarin gelecegi için iyi, güvenli bir anlasma yapiminda ilgilenen oldugunuzda, altin yatirim baslamalidir.