altin veya hisse senedi yatirim

Bu makalede, altin ve hisse senetleri arasindaki farki kesfedeceksiniz. Biz insanlar ve seçimler birkaç örnek bakacagiz ve ne gibi seçenekleri ile neden olabilir. Maksimum kar elde, ve bu makaleyi okuyun!

John, Mark ve Luke tanisin. Hepsi yatirim $ 5000 var. Ve her basari için bir yol var.

Burada amaç mali refah ve neden olmasin? Neden seçtiginiz yasam tarzi veren bir sey yok? Aile için güvenlik saglamak Neden, stil yasayan hatta güzel bir yuva yumurta üzerine emekli.

Evet, 5000 $ yatirim kapali birden fazla gerekebilir, ama bu bu 3 kisi hayatini bir görüntüsüdür – John, Mark ve Luke.

Yani bu insanlarla gitmek seçenekleri nedir? Bizi derin defterleri olsun.

Önce John var, ve o 5000 $ yatirim alir ve stok içine tüm yatirim. Stoklar bebek sinek! Simdi John ne yaptigini biliyor, biz 10 yilda yaptigi yatirim için ne dönecektir.

Mark onun 5000 $ yatirim alir ve stoklarin karisimi yatirim ve altin. Altin? Simdi bu ilginç, bu hisse senedi, tahvil ve hatta gayrimenkul farklidir.

Luke onun 5.000 $ alir ve altin içine yatirim. O son zamanlarda altin gök yüksek ates oluyor okuyun ve altin üzerine tüm yatirim.

Simdi 10 yil geçti ve biz bir John, Mark bakmak ve Luke yatirim almak. Bu uzun vadede zenginlik için kendi mali portföyü ve strateji ile bize yardimci olacaktir, çünkü bakmak ilginç.

John’un 5000 $ yatirim bir bakis, bunu 6.000 $ deger olarak sona erdi bulmak. Bu iyi bir artis ya da nedir? Bu Fazladan bir 1000 $ büyüdü, ve% 20’lik bir artis, ama bu her yil% 2 çalisir!

Unutmayin, biz daha derin defterleri zaman, onun yatirim hisse senetleri üzerinde herkesin görüslerine dayali oldugunu bulmak. Bu nedenle, o çok para kaybetti, ama bu süreç içinde, ögrendim, nerede nihayet bazi kar yapti.

Mark bir bakis, onun karisimi aldi ve hisse senetleri ve altin her ikisi için gitti bulmak. Önce bazi ilginç faktörler ögrendim, ve muhtemelen benim makaleleri okumak! O altin içine% 5 yatirim ve stoklari içine 95%.

Buldugumuz sonucu bir göz onun yatirim 10.000 $ degerinde oldugunu söylüyor. Bu iki katina! O altin içine tüm para yatirim eger o daha fazla para olurdu, ama o güvenli oynadi. Hisse senedi yatirim yaparken o da, bu süreçte biraz para kaybetti, ama uzun vadede, istikrarli ve büyüyen sirketlerin içine toplu yatirim çünkü o son derece kazançli.

Luke altin içine tüm parasini yatirim. Sonuç yaptigi yatirim 6000 $ degerinde olmasidir. O ancak, o bu kadar yapmadiysaniz, para kazanmis.

Hatirlanmasi gereken bir nokta çok farkli yatirim çesitleri ve strateji olmasidir. Örnegin, ne en iyi seçenek oldugu noktasi pin olamaz, John tüm stoklari içine yatirim, ama çok farkli hisse senedi orada vardir. Ama zengin olmak basarili olmak için, bir karisim yatirim uçucu yani sira uçucu olmayan formlari temel oldugunu unutmayin.