Altin yatirim için farkli yollar

Altin her zaman, özellikle yüksek enflasyon oranlari ve ekonomik sorunlara karsi, iyi bir yatirim araci olarak kabul edilir. Ne altin iyi bir yatirim araci zaman içinde göreceli fiyat istikrari ve hemen hemen sabit büyüme orani oldugundan emin olun. Altin portföy ve fiyat dalgalanmalarindan kaynaklanan portföy risklere karsi bir korunma çesitliligi saglamak için portföyünün bir kismini tahsis üzerinde daha fazla.

Her iki altin yatirim için uygun, dogrudan ve dolayli olarak dahil olmak üzere birçok farkli yolu vardir. Her yöntem kendi avantaj ve dezavantajlari var ve portföy büyüklügü, risk toleransi, risk sermayesi dahil, yatirim deneyimi ve takip aktif portföy yönetimi stratejileri de dahil olmak üzere bir sekilde herhangi bir kabul önce dikkate alinmasi gereken birçok faktör vardir. Altin yatirim Bazi popüler yolu vardir avantaj ve dezavantajlari ile burada bahsedilecektir.

1. külçe altin satin alma.
Sertifikali ve standart altin sikke ve altin bar yatirim ekleyin. Fikir basit, size ödenen miktar deger altin alacak ve bu satmak zaman kar sunmalidir bir süre sonra. Bu degerli metal dogrudan mülkiyet olacaktir. Ama dezavantajlari sigorta ve depolama maliyetleri içerir. Enflasyon ve fiyat degisiklik yatirimlar kötü etkilere neden olabilir.

2. altin taki
Bu, bu sanat eserleri hakkinda deli yalnizca altin yatirim çok iyi bir yoldur. Altin taki yatirim, portföy büyüme istiyor görüntüsü, bir yatirimcinin bakis açisindan pahali bir seçenektir. Altin taki ögeleri genellikle çok fazla altin degeri altinda yatan daha ücretlendirilir. Ama taki yatirim Hindistan gibi ülkelerde çok popüler.

3. altin borsa yatirim fonlari (altin etfs)
ETF son derece popüler ticari araçlar haline gelmektedir. Onlarin dayanak varlik olarak altin külçe tutun altin ETF, mükemmel bir dolayli altin bir yatirimdir. ETF hisse senetleri ile ayni sekilde borsada islem gören ve portföy sabittir. Onlar istediginiz zaman hiç bunlari satin almak veya satmak, yani düsük maliyetli sivi ticaret araçlardir. Altin ETF yatirim bilgi yatirim gerektirir ama ‘sizin için çalismaya gidiyor’ kendinizi açik hale getirmek için ilk fon yönetim politikalari aramak zorunda degilsiniz.

4. altin yatirim fonlari
Altin yatirim bir baska dolayli bir sekilde. Altin madenciligi ve ticaret sirketleri hisse senetleri – altin yatirim fonlari altin hisse senetleri, satin almak tutun ve satmak. Yatirimcilar gelecek kazançlar için bu yatirim fonlarinin paylari satin alabilirsiniz. Pek degil yatirim bilgisi gereklidir ancak yatirimci farkli varlik yönetimi stratejileri ardindan farkli altin yatirim fonlarindan seçmelisiniz.

5. altin ve altin seçenekleri vadeli
Altin vadeli belki altin yatirim en maliyet-etkili bir yoldur. Küçük bir sermaye yatirimi ile etkili bir ticaret marjlari kullanarak, büyük boyutlu vadeli islem sözlesmeleri kontrol edebilirsiniz. Ticaret altin vadeli zamanda düsük komisyon gerektirir. Altin seçenekleri de gelecekte altin istenilen miktarda kendi için kullanilabilir ve ayni zamanda tutun altin fiyat degisikliklerinden korunmak için kullanilabilir güçlü ve uygun maliyetli yatirim araçlari vardir. Ancak yatirim ve vadeli islem ve opsiyon hem istifade iyi bir ticaret bilgi ve deneyim gerektirir.

6. altin hisse senedi yatirim
altin madenciligi ve kesfetmek sirketlerin hisse senedi yatirim altin yatirim dolayli yoludur. Ama iyi ticaret bilgi ve stok tarama beceri gerektirir.

7. altin birikimi planlari
Bu her ay altin satin almak için toplam sabit tutar yatirim için kurulum hesaplardir. Hesaplarin kapatildigi zaman, yatirimcilar bar ya da madeni para olarak altin sahibi olabilir. Avantaji para olarak sabit tutar her ay için tahsis olmasidir, daha fazla altin fiyat artis altin fiyati düsüs ve daha az altin getirdi olabilir. Ama bu uzun vadeli bir süreç (en az bir yil) ve bu hesaplar beslemek için sürekli aylik gelir olmalidir.