alüminyum folyolu olmayin

Alüminyum – Eger madencilik yatirimlarinda ilgileniyorsaniz, dünyanin en bol mineral düsünün. Bir kez altin daha en degerli metal daha degerli kabul, alüminyum bir kez daha parlamaya basliyor.
Alüminyum Dünya yüzeyinin% 8 kadar sürer, bu üçüncü en çok bulunan element (oksijen ve silisyum sonra), ve dünya (demir arkasinda), ikinci en çok kullanilan metal.

Sorun su ki, ücretsiz bir metal olarak dogada elde edilemez, bu nedenle onun bas mineral kaynagi boksit cevheri oldugunu.

Alüminyum kullanir

Tüm alüminyum kutular (ve alüminyum% 100 geri dönüstürülebilir olmasi) hakkinda biliyorum, ama bina ve ulasim ana kullanim alanlari – aslinda alüminyum bes ton bir bina için kullanilir.

Daha sonra otomobil üretimi var. Alüminyum Ulasim Group’a göre, ortalama bir Kuzey Amerika arabasina agirliginin% 8.6 alüminyum olusur. Bu çelik kullanimi, araba daha enerji verimli hale göre bir otomobilin toplam agirligi azaltir.

Çin su anda en büyük otomobil pazari olarak ABD’nin önüne geçti. ABD otomobil endüstrisi yavas olsa da, Asya Japonya ve Kore büyük otomobil endüstrisi sahip devirli olmustur. Carlos Ghosn, CEO ve Renault Fransa ve Nissan Japonya Baskani kayit küresel otomobil üretimi öngörüyor.

Agustos ayinda haddelenmis alüminyum ürünlerinin Japonya’nin gönderiler% 13 artisla 9. aydir yükseldi. Japonya’da otomobil üreticileri muhtemelen Eylül ayinda sona erecek bir devlet sübvansiyonu nedeniyle talep geri kesmek, ama biz talep 2011 yilinin 1. çeyreginde kurtarmak görmek olasidir.

üretim

Ana maden alanlari Rusya, Endonezya, Gana ve Jamaika vardir.

En eritme Avustralya, Kanada ve Brezilya’da olur. Eritme yoluyla alüminyum ayiklaniyor bir enerji yogun bir süreçtir. Aslinda alüminyum üretim maliyetinin% 40’a varan elektrik maliyetleridir.

Kimya dogru mu?

Çin alüminyum en büyük tedarikçisi ve tüketicisi. 2010 yilinda, Çin alüminyum net ihracatçi oldugunu ve zaten dünyanin en üretilen alüminyum dörtte tüketen sorumludur. Bu 2011 yilinda devam etmesi beklenmektedir. Bu yüksek talep Çin’de 2012 yilinda alüminyum bir net ithalatçi dönüsebilecek dair isaretler isaret.

Ancak, alüminyum pazari için önemli bir risk Çin hükümeti dayatmaya çalisiyor bu özelligi gelismeler hakkinda kaldirima oldugunu. Böylece teklifin ilerleme izlemek tutmak.

Yatirim görünüm

Alüminyum fiyatlari 2008 yilinda ulasilan yüksek kapali hala önemli ölçüde toplayip ama olan olmustur. Piyasa fiyatlari açisindan yükselis olmasi beklenen 2011/12 ile, toplayip belirtileri gösteriyor.

Teknik Alüminyum bir yükselis su anda. Harboraluminum (küresel alüminyum danismanlari) alüminyum fiyatlari fiyatlarinin 2011 yilinda bir noktada 2.700 $ isabet ile metrik ton basina $ 2.400, bir yil sonu hedefi ile bu trendi devam olabilecegini düsündürmektedir. (Harboraluminum.com)

Son zamanlarda Japon sirketi Sumitomo bir Malezya alüminyum döküm% 20 hissesini satin alacagini açikladi. Sirket zaten Avustralya ve Brezilya’da alüminyum eritme yer ve Asya’dan artan alüminyum talep görür.
Asagidaki grafik son iki yil içinde Londra Metal Borsasi’nda alüminyum fiyatlari gösterir.

Bazi alüminyum Can nasil

Bizim iki büyük madenciler arasindaki temel fark, BHP petrol için büyük bir pozlama sahipken RIO alüminyum için büyük bir poz olmasidir. Bir anlamda, RIO alüminyum hikaye oynamak için bir yoludur.

Saf alüminyum oyun için, Alümina (AWC) bir seçenektir. Bu Alcoa ile bir ortak girisim dahil oluyor.
Yani alüminyum tarafindan engellendi olmayin. Akilda bu unsurlarin tutun ve yakinda uzun vadeli bir yatirim stratejisi olabilir olabilir.
Ticaret Mutlu!