aptal altin standart

Washington küresel bir gülme stok oldugunda 203% olun

Milletimizin yeni göre “Intel Çari,” ekonominin su anda ABD için bir numarali tehdit.

“. Kurtarma baslamak için artik ABD’nin stratejik çikarlarina ciddi zarar daha olasiligini, alir”: Senato Istihbarat Komitesi önünde ifadesinde, Ulusal Istihbarat Direktörü Dennis Blair uyardi

Simdi biri sadece Kongre bir gün önce ya da 2009 Tesvik Yasasi olarak bilinen hap disgorging olacagini Blair komite ele oldugunu akilda tutmak gerektigini. Bu nedenle, Blair, onun 49 sayfalik deyimi ile, yönetiminin tam saha pres içinde sadece bir oyuncu oldu.

kendi en büyük düsmani

Yine de, Blair bazi ilginç noktalari yaratiyor: Aniden, El Kaide artik liste basi aktör. Gerçekten de, “Ser Ekseni” en eski hit asagi birkaç çentik düstü.

Kuzey Kore’nin mevcut veya Iran’in gelecekteki nükleer silahlari? Eski Casey Kasem olarak hala belirgin degil, “sayisi bir Bullet olan bir,” derdi. Rus toprak savasçilik ve Çin para uzlasmaz? Uzun vadede endise verici, ama yine de üst tehdit.

Hayir, Washington’un Numero Uno casus bizim en kötü sorunlar içinde çürümeye kaynaklaniyor söyler. Ya da, o kadar da adaçayi Walt Kelly alinti: “Biz düsman bir araya geldi ve o biziz.”

en yeni gizli silahi: dolar bomba

Büyük ekonomik kriz (vay, o “depresyon” diyerek önlemek için böyle ayrintili bir sekilde) iki önemli güvenlik sorunlari sunar. Ilk yeterince açik görünüyor: Biz tamamen bizim askeri finanse etmek için nakit paraya ihtiyacimiz var.

Bu ilk bakista göründügünden daha bir sorun daha az oldugunu saniyorum. Daha fazla dolar bu gün ile geliyor aslinda oldukça kolaydir: Washington sadece istedigi kadar birçok yazdirir.

Aslinda bu bile kilik degistirmis bir lütuf (tamam, bu gerçekten iyi bir kilik degistirmis, ama burada benimle ayi) biraz oldugu ortaya çikabilir. Lütfen yeni hayal dolar için daha fazla patlama almak için harika bir yoldur sonra sonra Afganistan’da sisirilmis olabilir daha fazla zirhli asker tasiyici, insa etmek için daha fazla isçi kiralama olabilir askeri müteahhitler, bunlari baskasina olacaktir. O zaman sadece her seyi yeniden yapacagim!

Bingo: Sen issizligi azaltma ve bir hamlede asiri endüstriyel kapasitesini sopped ettik! Hey, dogru, LBJ ve Nixon için çalisti? Degil mi? Hey, bana “Simdi Kirbaç Enflasyon” dügmeleri o atma dur!

zayiflik fiyat

En konuda iki geçelim: artik bu fiyaskosu devam, dünyanin tek köselerinde daha millet belki bu fikrini alabilirsiniz “‘Mericans o kadar da akilli degil.”

Çok da günde Ingiltere (biz hemen hemen Birinci Dünya Savasi sonunda Ingilizler gelen kullanilan bizim imparatorluk satin beri bir apt karsilastirma,) gibi, küresel kontrolü hemen hemen güç görüntünün projeksiyon baglidir. Bu görüntü duraksiyor zaman, aniden kafe karistiricilar dünya çok daha kolay Kalasnikof ve C4 iç çamasirlari ile etrafinda çalistirmak için ise ikna var yuvarlak.

Eger Amiral Blair raporu derin kazmak Ve eger gerçekten, o son iki yil içinde Batililarin El Kaide’nin basarili ise giderek zor oynamak havaalanlarinda “Terörist Nokta” için yapiyor söz yok.

Eger ayak kendinizi çektim zaman yürüyüs zor

Ama sadece bir ekonomik kriz bizi çok aptal görünüyorsun ama gelemedi. Cidden, bunlar ulusal güvenlik riski olmadan, her zaman olur. Hayir, bize anlamsiz ve zayif görünmesini saglar bizim beceriksizlik tam gelismis kriz bir kriz daha da artiriyor hangi yoludur.

Bir örnek: Son birkaç gün içinde, Adalet ve Hazine buzul hizi mevcut Sekreteri sikayet etti her ikisi de. O kadar çok bize dökülüyor komik para trilyonlarca görmek istediginiz degil. Bu biz onlar lanet bandaj rip ve zaten hareket isterdim ki sadece.

Onun son plani ortaya çikarmak için umut verici bir hafta sonra, elimizdeki en iyi açik zaten sagduyu her türlü basarisiz oldugu daha fazla “stres testi” bankalara bazi belirsiz tehditler ile birlikte, bir plan formüle için bir program ile gelip bir söz oldu testi.

“Bu diger adam suçu. oh bekleyin, ben “diger adamim

Biraz sakinlesme sonra, aslinda neden Geithner çok yavas hareket ediyor gibi Washington’da bazi baglantilari ile kontrol kadar ileri gitti. Mevcut bahane Hazine çikan? “Yeni Takim” sonra ne anlamaya yeterli uzmanlik ise basarili olamadi.

Geçen hafta belirttigi gibi, “Yeni Takim” hemen hemen ilk etapta sey berbat “Same Old Team” dir. Onlarin uzun süreli maruz kalma sözde konuyla ilgili kendi uzmanlik saglamistir çünkü Gerçekten de, biz onlara tahammül söylendi bütün nedeni oldu.

Sinirlarimiz disinda hiç merak millet aptal oldugunu düsünüyorum basliyor.

altin içine beceriksizlik dönüm

Onlar bizim mali ahmaklik treasuring olan bir yer var. Kanada bizim pahasina (göreceli) patlama keyif aliyor. Dünyanin piyasalarin çogu için kriter damla 2009 yilinda simdiye kadar 7.3% etrafinda gezinip olmustur Oysa, Toronto TSX kompozit sadece% 2.7 düstü.

Ne sinirin kuzeyinde seyler yaslanir var? Altin, dostlarim.

Barrick Gold (ABX: NYSE) hemcinsleri madencilerin ve 11 bu yil bir grup olarak bazi% 5,2 artti. Ve bu patlama hiçbir yerde yakin gibi görünüyor disari çirpti.

Ve neden Euro Pacific Capital Peter Schiff gibi adamlar toz yerlesir önce baska bir% 60 artirmak için altin ararken, olmalidir. Spekülatif bir çagri oldugunu düsünüyorum? Heck, bu adamlar için saf bir deger argüman yapabilirsiniz.

Durgunluk ve% 47 hisse fiyati çökmesi 14 ay bludgeoned sonra, bir ABD hisse senetleri su anda oldukça belâ ucuz olmasi gerektigini hayal olabilir. Ve tüm bu zarar ragmen, S & P 500 en sondaki F / K, 29.1 civarinda Ekim 2007’de piyasanin mutlak üst arka daha bazi% 40 daha yüksek disari asili. Barrick en P / 18.88 attigi D bazi% 35!

Eger hazine içine bizim aptallik açmak için bir yol ariyoruz olsaydi Simdi, sadece Kanadalilar gibi yapmak ve ABX hisselerinin satin alabilirsiniz. Altin artiran hisse fiyati simdi ve orta-yaz arasindaki bazi 20 $ yükseltmek gerektigini.

Eger kaldiraç biraz ilgi olsaydi, kolayca orta tarihli ABX arama seçenekleri almak olabilir. Ayni 20 $ basak size 203% gibi yüksek kazanç sunacak.