bahis yorum yayildi – bankalar kamulastirilmis olacak

Sadece üç ay önce, Gordon Brown, bankalarin “kayitli” oldugunu iddia etti. Ne yazik ki giderek olasilikla o kamu mülkiyetine bazilari alarak, bu kez onlari kurtarmak zorunda gidiyor görünüyor. Birlesik Krallik açiga satis yasagi simdi iptal ile, Birlesik Krallik bankalar kisa devre ve kamulastirma meydana eger çok para yapmak.

Su anda daha fazla Ingiltere’de banka kamulastirma veya “kötü banka” sistemi kurmak için resmi bir plan yoktur. Peki neden bankalarin hisse senedi fiyatlari bu hafta daraltmak mi? Peki, daha fazla piyasa analistleri artik Ingiltere’de “sürünen kamulastirma” bir ders olduguna inaniyorum. Ulusallastirilmasi bir çok kaybetme hissedarlar neden olacaktir. Borsa bir ileriye dönük mekanizma oldugu için, onlar millilestirilmis olacagi ihtimali ile bankalarin hisse senedi fiyatlari indirim vardir. Bazilari digerlerinden daha fazla iskonto edilmistir. En onlara bir göz atalim.

uk bankalarin mevcut durumu

Royal Bank of Scotland kamulastirma için listenin süphesiz üst oldugunu. 2008 kayiplari% 70 £ 28bn ve artan hükümet hissesini ulasabilecegini onlarin uyari sonrasinda, kamu mülkiyeti için kendi yolunu kaçinilmaz gibi geliyor bana. Sadece 18 ay önce ABN AMRO için nakit £ 50bn ödenen ancak simdi deger £ 5 milyar bir sirket için bir özür bitirmek, gibi görünüyor. Yüce hirs ya da aptalca kibir?

HBOS Lloyds TSB av tüfegi satin alma bu yarisi bu fiyat için varliklarin yaklasik £ 21bn toplayip sonuçlandi. Ayrica yeni Lloyds Bankacilik Grubu çalismasi için önemli kurtarma fonlari var. Ancak bu risk hemen faydalari outweighing gibi görünüyor. Lloyds zaten sahip% 43 devlet ve Birlesik Krallik hükümetinin yeni bir teklif kabul ediyorsaniz, vergi mükellefi çogunluk hissedari olacak. Bu yönetim isteyecegi bir durum degil, ama zor çok uzun süre yeni anlasma karsi bulacaksiniz. Onlar önümüzdeki aylarda bagimsizliklarini canliligi ispat edemez ise, hükümet sadece zaten adim zorunda olacak. Zaman geçiyor.

Barclays kolayca RBS ile ayni durumda olabilir, ama ABM Amro için kendi teklif basarisiz olmasi için olabilir. Bu onlara simdiye kadar herhangi bir kurtarma para için ihtiyaç önlemek yardimci oldu. Ama saat çok onlar için geçiyor. Gerçekten bunu göze alamazdi Onlar TL 1 milyar için Lehman Brothers’in ABD operasyonu almaya karar verdim. Onlarin bilanço bilinmeyenli bir çok savunmasiz ariyor. Ve bu kriz herhangi bir zamanda bilinmeyenler bilinir hale oldugunda, hisse senedi fiyatlari daldi. Barclays simdi devlet fonu çesit almak zorunda kalacak. Ama onlar da kamulastirma dogru gidiyoruz artan pazar spekülasyon var.

HSBC Aslinda onlari çok olmustur olan, kayip ve yazma-çikislar emme yetenegi verir Ingiltere’de Standard Chartered Hisse Priceloans daha fazla mevduat var (ünlü son sözleri!) Hayatta kalmak için gidiyoruz. Onlarin büyüklügü, çesitlendirme ve kredi onlari piyasa tarafindan dünyanin en büyük bankasi haline gördük.

Standard Chartered, özellikle gelismekte olan piyasalar, Asya üzerindeki odak nedeniyle bu kriz boyunca, izleyenlere parmak isirtti var. Onlar hizli de-yararlanarak bu kez nadir bir büyüme sirket, yani güçlü sonuçlar ve gelecege yönelik olumlu rehberlik sunmaya devam ediyoruz.

Irlandali bankalar için daha fazla sorun

Irlanda’da, ayni kamulastirma sorulan sorular edilmektedir. Müttefik Irlanda Bankasi ve Bank of Ireland paylarini fiyatlari haftanin basindan bu yana sirasiyla% 58 ve% 57 dalma gördük. Onlar daha fazla finansman ihtiyaci ve onlara vermek için özel yatirimcilar ikna için görünmüyor olabilir. Maliye Bakani Brian Lenihan ya onlari kamulastirma için herhangi bir öneri vardir söyledi … ama sadece kisa bir süre önce Anglo-Irlanda Bankasi hakkinda ayni seyi diyordu.

Üçüncü kalan Irlanda kamu bankasi, Irlanda Yasam ve Kalici, (su anda) kamulastirilan çok tehlike olarak degil. Kendi finansman ihtiyaçlarini diger iki çok daha düsük oldugu gibi onlar yeniden yapilandirma için hükümetin planinin bir parçasi degildi. Is Irlanda Yasam parçasi ince gibi gözüküyor – sadece onlar Daimi TSB yan kurtulmak olabilir!

mümkün esnaf

Piyasasi etkinligi çesit dönebilirsiniz böylece Ingiltere’de mali kisa devre yasagi (zaten simdilik) iptal edildi. Ama hangi bankalar kisa devre deger? Görünümünü yukaridakilerden biri kamulastirilmis olacak bu ise, o zaman kisa gidiyor hala deger bir çok sey var. Barclays bol oda daha da düsmesi anlamina gelir yaklasik £ 5.5bn bir piyasa var. Görünümünü dünya ekonomisi önemli ölçüde kötüye gidiyor olmasidir Ayrica, Standard Chartered kisa devre potansiyel olarak degeri yoktur.

Öte yandan, bu büyük overkill olabilir satmak. Ilgili hükümetlerin bütün bankacilik sistemlerini kamulastirilmasi basvurmak zorunda istemiyorum. Her sey ilk yargilanacak. Sonuç olarak orada olabilir orada büyük bir deger. AIB ve Irlanda’da her sehirde perakende subesi bulunan Bank of Ireland, simdi sadece olani ile degerlenir € 533mln ve € 356mln sirasiyla. Ama uzun pozisyon kurtulmak … hizli almak için iyi bir sinyal olacagini yerel sube disinda kuyruklar görürseniz!

Baska bir olasi ticari bir çift ticaret, köprü blog açikladi. Burada daha iyi performans ve düsük performans olacagini düsünüyorum banka kisa devre olacagini düsünüyorum kiyisinda uzun gider. Bu durumda, gerçekten genel olarak bankacilik sektörü bir arama yapmak zorunda degilsiniz. Bu kolay bir is kendisi olmasa da Sadece, en iyi ve en kötü yapacak bankalarin almak zorunda.

sonuç
Bu hafta spekülasyon oldukça zor aslinda neden olmustur satmak. Piyasa ilk ates (ve genellikle ates) ve sonra soru sormaya karar verdi. Sadece dedikodu olarak tanimlanabilir ne Bu reaksiyon süphesiz üst içinde olmustur, ama bu piyasada geçmiste farkinda olmadan pek çok kez yakalandi sonra tahrik oldu ne.

Benim için, ben Müttefik Irlanda Bankasi gibi ölümcül bir tehlike içinde, bu yüzden onlara bir kisa vadeli pozisyon için iyi bir deger oldugunu düsünüyorum oldugunu sanmiyorum.

Ne olursa olsun, dogru olur kisinin çok para yapacak.