basari yatirim nasil on kurallari

Bu sitenin hevesli okuyucular olanlar için Yatirimci Is Günlük veya en sik IBH, William O ‘Neil tarafindan danismanlik mali yayin olarak bilinen, yatirim ilerleme ve ögrenme için vazgeçilmez bir araç oldugunu biliyorum.

Yatirim Basari insanlarin her türlü farkli seyleri ifade eder. O ‘Neil ve portföy yöneticilerinin kendi grubunun belki de basarisi diger insanlarin yapamam sekilde gerçeklestirmek. Baskasi için bir tüccar olarak baskasinin para, is yönetmek için olmasi kendi yönetmek zorunda, ya da ailenizin varliklari yatirim zorunda tamamen farkli oldugunu.

Bu yorumlarin tek amaci, yatirim sonucu yatirim ve alma kurallarini ögrenmek için kesin bir sekilde vermektir.

Incil onun on emir ki gibi, burada sizin için ortaya konulan on en önemli yatirim kurallardir.

Bir Kural. Pazar Yükselis Yatirim Append oldugunu. Bu demek anlamina gelir. Sadece basit bir gün için günlük bazda IBH içinde “Büyük Resim” gibi bazi temel bölümleri okuma gerçekten bu kolaylastiracaktir.

Iki Kural. Satin ne odaklanmak olmalidir. Bu, sadece bu sirketlerin akranlarina göre daha yukarida yüksek akim üç aylik kazanç ile, yogun satis geliri sahip olan, üç yil emsal için gelir büyümesi inatçi olan düsünün önerir.

3. fikralari. Satin ne zaman simdi odaklanin. Sen çizelgeleri okumak ve satin almak noktalari noktaya nasil bilmek gerekir. Ayni zamanda bir kendi satin noktasinda% 3-5 basinda degisen sadece zaman hisse senedi satin alma ve fiyat onlarin modeli satin almak nokta o% 5’ten fazla asarsa, satin asla gerektigini göstermektedir.

4 Kural. Bir tutmak için hangi simdi odaklanin. Portföy hisse senedi yürütmek gerekiyor. Bu bir hisse senedi iyi yapar, bu birikimi için bir rakip olabilir bu nedenle, siz gidelim tutmak ve hangisinin hangi stok belirlemek gerekir.

. Kural 5. Tüm en zor kurali. Bu göstermektedir O’Neil bir ana satin alma fiyati altinda% 7-8 asagi hareket ettiren herhangi bir hisse senedi satmak gerektigini söyleyerek türetilmistir. Yani stoklarin türlü islemek için bilerek büyük bir yardimcidir.

6 Kural. Bu kural onlar yol arkasinda ne zaman bir hisse senedi elde gerektigini göstermektedir. Bir yüksek temettü, basitlestirilmis kriterleri, küçük bir fiyat-kazanç oranlari ve ucuz olan hisse senedi satin uzak tutmali.

7 Kural. Bu kural (maliyet önemli bir) üzerinde yatirim yapacak miktari 5 ila 7 hisse senetleri arasinda orantili olarak taksim gerektigini göstermektedir. Eger her stok koymalisin miktari farkinda sonra, her hisse senedi için izin verebilirsiniz hisse miktarini hesaplamak.

8 Kural. Bu kural stoklari birikmis nasil anlatacagim. Asamada yatirim yapin: Ilk satin almak ve iyi eger, daha fazla hisse ekleyin.

9 Kural. Bu son kural tersidir. Bir hisse senedi iner iken, bu pay% 50 satmak için yüksek bir an.

10 Kural. Bu kural, bir geleneksel olarak ne yaptigini kontrol önerir. Degerlendirmek ve yeniden degerlendirmek.