basit ve net bir durgunluk açiklayan

Okurlarimizin ve müsterilerine birçok gibi ben kisinin tip kulüpler kim radyo gösterir sohbet, güncel olaylara iliskin programlarin ve küresel türbülans bizim ev fiyatlari, bizim isgücü piyasalari, bizim hisse senedi piyasalari ve etkileyen nasil gazetesinin haberine düzenli olarak sarki tüketim aliskanliklari degisiyor.

Onlar yeniden yapilandirma gibi kavramlarin tartisirken bahsettigini biliyorum gibi çok kaliteli ve ses var gibi görünüyor kim yorumcu çok sayida bulunmaktadir, kamulastirma, ancak likidite oranlari, deflasyonist baskilar, kredi derecelendirme vb, ben bitirdim zaman dinlemek Onlari, ben genellikle oldu cevap olmasi gerekiyordu ne soru unuttum.

tanidik?

Bunu göz önüne aldigimizda, ve rüzgar atma dikkatli, ben bir sürü insan gibi cevap olacagini düsünüyorum ve ben denemek ve hizli ve net bir sekilde mümkün oldugu kadar yapacagim birkaç soru sorma gidiyorum. Tüm bu sorunlar, bu bülten veya benim yetenegi izin sinirlarini büyüklügü çok daha kapsamli cevaplar hak ettikleri göz önünde bulundurunuz.

Nasil ABD’de subprime mortgage krizi Irlanda ve Ingiltere’de emlak fiyatlari etkiledi?
18 ay önce hisse basina € – 30 € onlar 20’si neden büyük uluslararasi bankacilik hisse senetleri islem hisse basina 30-60c altindadir?
Neden bankalar asiri siki kredi kriterlere gevsek borç verme kriterleri bu kadar hizli bir sekilde tasindi?
Neden issizlik çok hizli bir sekilde artiyor ve neden bizim ekonomileri yavas yavas bu kadar hizli mi?
Bir insan nasil güvenli bir sekilde 2010 veya 2011 yilinda baska bir özellik kaza kurbani olmadan emlak piyasasinda yatirim yapabilirsiniz?

Nasil ABD’de subprime mortgage krizi Irlanda ve Ingiltere’de emlak fiyatlari etkiledi?

Subprime piyasasi, gelecekteki ödemeler kayip riski yüksek olan kisilere yüksek faiz ipotek sunan uygulama yani mortgage ürünleri bir zihin durgunluk veren çesitli sadece en uç örnek oldu. Her zaman yükselmeye devam edecegini onlar karsi emniyete olan özelliklerinin degerini kabul edildi ve istemci onun ödünç varsayilan eger satmak olabilir, çünkü genel olarak düsük risk olarak görülüyordu.

AIB, Bank of Ireland, Barclays ve RBS vb gibi mortgage kredi sadece, bir kredi almak isteyen borçlulara koruyucular alinan mevduat bir çok sunacak yerel piyasalardan tek kaynak fon olabilir ve bir zaman var iken Bu yillardir böyle olmamistir.

Günümüzde, net borçlanma ekonomileri (ABD gibi) merkezli bankalar net tasarruf ekonomileri (Çin gibi) bankalardan para büyük meblaglar alirsiniz. Bu bankalar daha sonra horrendously karmasik yollarla bu para yeniden paketlemek ve borçlanma ekonomileri (Irlanda ve Birlesik Krallik gibi) ona erisim faaliyet gösteren diger uluslararasi bankalar verir.

Yüksek temerrüt riski ile kisilere ödünç bankalarin eski moda bir sekilde isletilen ve böylece küresel ekonomi ile baglantili olmasaydi, kendi yönetim kurulu ve hissedarlarin bu kredilerin geri ödenmemesi zaman usulüne uygun olarak cezalandirilir ve biz tüm hareket olacaktir.

Kurumlar her yerde ürünleri bu subprime mortgage baglantili oldugu gibi Ancak, bu durum böyle degildi. Yavas yavas (Agustos-Aralik 2007), bu geri ödenecek asla para bilinmeyen bir ama potansiyel olarak yikici oranda insanlar ve tüm dünyada kurumlara ödünç anlasildi.

2008 yilinda, Irlanda ve Ingiliz bankalarinin küresel fonlara çok daha sinirli erisim vardi, mortgage kredileri usulüne böylece konut talebi azaltarak, bir ev satin almak için gücü yeten insanlarin miktarini azaltarak, yavasladi. Bir pazar aniden arz ve herhangi bir ürünün talep arasinda büyük ve pratik bosluk oldugunu fark ise, fiyatlari önemli ölçüde düsecek, ve kesinlikle bu zaman.

18 ay önce hisse basina € – 30 € onlar 20’si neden büyük uluslararasi bankacilik hisse senetleri islem hisse basina 30-60c altindadir?

Su anda, büyük ve çesitli Irlandali ve Ingiliz bankalar sasirtici olan, yaklasik bir yil kar az hisse senedi piyasalari tarafindan degerli edilmektedir. Bu düsük hisse fiyatlari kendi is modellerinde herhangi bir büyük hata daha yeni sermaye artirmak için bir banka yetenegi piyasalari algi ile yapmak için daha fazla var. Bir banka diger bankalardan ucuza borç ya da varlikli kisi ve kurumlardan para toplamak degil, o zaman düzgün çalisamaz.

Hükümetler onlar da (ipotek, araç kredileri, isletme kredileri, muhabir vb sekillerde) sadece bir banka yapabilirsiniz sekilde ekonomiye içine pompalamak böylece bankalara finansman saglamak için adim nedeni budur. Büyük sorunlar ortaya çikacak ve bankalar da müsterileri üzerine bu para geçemiyor zaman zaten çok borcu var ve / veya hükümetler çok tehlikeli piyasalarda yardim almadan sürekli destek saglayarak bu büyük borçlari maruz haline çünkü insanlar damping hisse baslayacaktir.

Neden bankalar asiri siki kredi kriterlere gevsek borç verme kriterleri bu kadar hizli bir sekilde tasindi?

Bankalar onlara erisimi olan nakit orani olarak borç için izin çok siki yasalarina uymak gerekir. Bir banka likit varliklar 10 milyon € varsa kurgusal bankalarin nakit sonuna dogru € 7 milyona batirilmis Eger bir kural olarak, bu araç kredileri ve ipotek vb seklinde 100 € milyon kisi borç verir is günü, ve zaten müsterilerine 100.000.000 € ödünç vardi, onlar çözücü kalmasi yere 3 milyon € ödünç gerekir. Bir gece, bir ay veya üç ay, ama yapmak için faiz oranlari için 3.000.000 € bu yüzden onlar bunun üzerine geçen müsterilerin ücret faiz oranlari çok düsük oldugu bu ödünç olabilir.

Bankalar, çünkü varlik degerleri düsme düsünce daha da veriyorlardi kredilerin bu çok daha az deger oldugunu fark edince, bu% 10 orani korumak için daha fazla para tutunmak gerekiyordu. Bu da onlar hangi ölçüde düzenli müsterilerine borç için everybodies yetenegi azaltarak bir kisir döngü yaratti, ödünç istedim diger bankalara yüksek faiz oranlari ücret anlamina geliyordu.

Neden issizlik çok hizli bir sekilde artiyor ve neden bizim ekonomileri yavas yavas bu kadar hizli mi?

Isletmeler (büyük ve küçük) onlar genisletmek ve günlük giderleri için gün karsilamak için gereken muhabir, ya kendi is modelleri artik geçerli olacak ve kapanacaktir gerekir kredilere daha az erisim varsa, ya da onlarin giderleri azaltacaktir dramatik ve daha küçük bir varlik olarak devam etmektedir.

Sokaktaki ortalama erkek ya da kadin kendi is ve / korku ya da artik daha önce hafife aldi muhabir ve kredi karti tesislerine erisim fark varsa, daha az para harcamak ve daha az mal ve hizmet satin alacak.

Sirketler küçülüyor ve insanlar daha az harcama yapiyorsaniz, bir ekonomi yavas olacak ve GSYIH büyüme sözlesme olacaktir.

Bir insan nasil güvenli bir sekilde 2010 veya 2011 yilinda baska bir özellik kaza kurbani olmadan emlak piyasasinda yatirim yapabilirsiniz?

Öncelikle, çok bülteni bile bu kazanilmis olanlara tesekkür ederim. Ikinci olarak, ve Kulaga ne kadar sert, hala sivi olanlar kârli çok baskalarina aci neden olan küresel kriz yararlanabilirsiniz çesitli yollari vardir.

Baska bir yer Irlanda yaklasik sekiz ay önce tespit ve yaklasik üç ay önce kapsamli bir hizmet olarak baslatilan bu yollardan, biri sikintili saticilardan yüksek iskonto ve gözardi özellikleri satin almaktir. Özellikleri bu tür getirisini maksimize etmek için, onlar yenileme ve durgunluk kurtarma öyküsü olan, zengin, demokratik ekonomilerde satin, ve olmalidir temelde saglam sehir ve halk uzun vadeli kira ve satin alma ve ödünç yetenegine sahip mahallelerde benzer özelliklere karsi.

Düzenli okuyucular Ben Florida bahsediyorum, tabii ki bilecek. Kayit için, bizim odak tatil evleri degil bana devlet izin. Bu halk (turizm sektöründe is sadece küçük bir yüzdesi) için olanak saglar uzun vadeli üzerindedir. Bu özellikler çok daha fazla vergi verimli, metrekare basina çok daha yüksek bir net kira getirisi saglayan ve diger Gayrimenkul türleri daha yüksek indirim mevcuttur.