bes yildizli yatirim fonlari üzerinde lowdown

Neden en çok oy alan yatirim portföyleri kötü yapabilirim ama yine de son para çekmek? Tim Courtney o yeter karar verdi. Toplantida bu yil tanistiktan sonra, o Burns Danisma Grubu’nda meslektaslari ek olarak sadece her zaman için ayni cevap çarpti almak için, potansiyel müsterilere yatirim fonlari önerdi: Neden üç yildizli almak için bana söylüyorsun sirada fon?

Bu alicilar çok fon için para tahsis ne kadar özetliyor – yatirim arastirmaci Morningstar Inc dört ya da bes yildizli derecelendirme olan ürünler bakmak, bu kalite bir ruhsat gibi düsünün ve en iyi için bekliyoruz. Endiseli insanlar sikinti islemek için en donanimli bir sekilde olarak üst siralarda yer alan fonlar bakarken sonuç bu tip, belki de istikrarsiz pazarlarda bile en tanidik vardi.

Çin bu, Simon Memur arti Stephen Wisnefski rapor, euro bölgesinde varliklari gözden ifadeleri yalanladi sonra Traders bir kez daha tehlikeli yatirimlari dogru gidiyoruz.

Özellikle 5 yildizli fonlari kendi çekim var görünüyor. Baska bir yildiz oranli fon 3-yildizli fonlari için 111.000.000.000 $ dört yildizli fonlari için $ 14billion, degisen net çikislar yasadi ise henüz 2008 yili acimasiz pazarinda, 5-yildizli fonlari net girislerinin 67500000000 $ keyif aldim.

Sorun bu yatirimcilar geri bir fon erken performansina göre görünür bu yildizlari düsünmeye gibi görünebilir, ve arastirma derecelendirme hiçbir öngörü degeri göstermistir oldugunu. Önceki sonuçlarinin tahmin degeri inceledik diger arastirma hakkinda bilgi edinin.

“Bu engel [yildizli siralamasinda alir etkilememelidir konusunda açiklama] dan bulmak zorunda, biz bes yildizli olmayan bir fon tavsiye, biz zaman ve tekrar tekrar yapmak zorunda sey,” Courtney, bas yatirim söyledi hem de yaklasik 300.000.000 $ yöneten Burns Danisma, memur 401 (k) varliklarin yaklasik 150.000.000 $ önerir.

Bu yüzden arkadaslari ile birlikte Courtney 5 yildizli fonlarin sonraki on yillik sonuçlarini okudu daha sonra 31 Aralik 1999 geri döndü. Ne o kesfetti tüccarlar star-rating uygulama tekme tesvik edecek.

Dönemin baslangicinda 5-yildizli derecelendirme tarafindan 248 hisse senedi fonlari arasinda, sadece 4 simdi bile on yil sonra bu rütbe tuttu. Sadece kriterler, ancak diger yatirim fonlari – siralama ile 218 ev-tabanli hisse senedi fonlari normal döneminden bu yana kendi grup ortalamalari gecikmeli. Istisnalar 1.32% kendi grup ortalama karsilastirildiginda 1.44% bir on yillik yillik kazanç vardi 30 yabanci büyük kap fonlari, vardi.

Diger bir deyisle, bu bes yildizli fonlar, ortalama olarak, gerçekten sonraki yillarda kötü performans disinda, onlarin arkadaslari liderligini devam yok sadece degildir.

En korkunç sanatçilar küçük kap büyüme fon vardi. 1999 yilinda kategorinin ilk yirmi dokuz 5 yildizli fonlar asagidaki on yil yilliklandirilmis 3.6 ortalama% kaybetti. Genel olarak kategori dönemde% 0.6 kadar oldu.

Don Phillips, Morningstar de genel müdürü, Courtney bulgulari istisna var. Don Morningstar teknoloji balonu patladi beri belirgin var konulara cevap 2002 yilinda star-rating teknigi degisti söyledi. Önemli degisiklik benzer yöntemlerle olanlar için fon karsilastirmak için, dört yerine, 48 kategoride kullaniyordum.

Degisikliklerden sonra döner bir arastirma bir arastirma 2005-2002 itibaren daha iyi oranli fonlar düsük bir derece olan fonlar dayak kesfetti kaydetti Phillips, göre, farkli sonuçlar kesfetmek istiyorsunuz yapilmistir.

“Morningstar [daha sonra] 31 Aralik 1999 tarihinde puan 5 yildizli olan bu fonlarin sonucu degismedi olurdu kendi yöntemi degisti olmasi,” Courtney karsi çikti. “Kesinlikle hiç Eski yöntemi hala yerinde olsaydi, 4 üzerinden fonlar 5-yildizli siralamasinda muhafaza olabilecegini anladi bile.”

Diye ekledi: “Yine de strateji nedir, bizim inanç yildizli rating siralamasinda arastirma sürecinin sadece bir parçasi olarak yardimci olmalidir gerçegi bilgi ile tüccarlar tarafindan kullanilmalidir.”

Gerçekler performans kovalayan güçlü bir unsuru öneririz – tanim geregi erken ve tekrar olmayabilir döner.

Courtney bulgulari tüccarlar parlak gözleri kaybetmek daha önce uzun bir yol gitmek gerekir. 4 – arti 5-star fonlar Morningstar göre, 31 Aralik 2009 ile on yilda bu yana yildiz siralamasi için tüm fonlarin içine net girislerinin yaklasik $ 2 trilyon yaklasik% 72 ele geçirdi. Daha düsük 1% 2-yildizli fonlarin dogru giderken yüzde 30, 3 yildizli fon gitti. (Rakamlar, çünkü tek yildizli fonlarindan net çikislar 100’den fazla yaklasik% birlikte ekleyin.)

Orada girisleri numaralari için uygun faktörler biraz gerçekten iyi para 4 oldugu gerçegi gibi – ve bes yildizli puan. Açiklama ile geçmiste ve tekrarlanan olmadigini kazançlar – Ancak sayilari çok performans kovalayan güçlü bir unsuru tavsiye ederiz.

Bunun yerine sonuçlari, Courtney o müdür normal degismez anlar ve yatirim teknikleri ile birlikte, fon çok az ciro ile birlikte nispeten düsük maliyeti arar bildirdi. Ayrica, o da yerine konsantre, portföylerinin, çesitlendirilmis tercih ediyor.

Morningstar en Phillips yildiz siralamasinda elestirmenler üst siralarda yer alan fonlar normal zamanda en düsük ciro ile en ucuz fonlar oldugu gerçegi göz ardi söyledi. O düzenli üzerinde, yüksek oranli fonlar ayrica yöneticinin kisisel yatirimlarin daha fazla oldugunu kaydetti.

“Onlar insanlar fonu için ariyorlar konusmak ne iliskin çok özellikleri,” diye yorumladi.

Phillips derecelendirme tek belirleyici sey olarak kusurlu kabul, ama onlar toplama fonlara iliskin insanlar kadar iyi bir kisa kesim davranir söyledi.

Courtney, onun parçasi, siralamalarina miyop odak bazi yatirimcilar yer ile konu alir. “Alicilar ek gerçekleri dislayarak yildizli derecelendirme faydalanmak,” diye anlatti. “Bu çok sinir bozucu.”