Bir coresatellite yatirim stratejisi yararlari

Istikrarli bir yatirim iki önemli bakis açilari kullanarak çekirdek / uydu modeli yaklasimlari yatirim stratejisi piyasa oynakligi, ve daha yüksek getiri için gerekli olan yüksek riskli yatirim, önlemek içindir. Çünkü finansal piyasalarin istikrarsizlik, kisinin portföyünün çekirdek kisminin insaat kisinin yatirimlar için saglam bir temel saglamak için gereklidir. Kelime “çekirdek” görüldügü gibi, ETF ve pasif yatirim fonlari gibi bu nispeten istikrarli pasif yatirimlari, bu stratejide portföyünün toplu bulunmaktadir. Çekirdek genellikle borsa bagimsiz dalgalanma olmayan diger sermaye yatirimlari ile dengeli olacak

Çekirdek yatirim ticaret genellikle portföy bu bölümü gelecek için uzun vadeli bir yatirim olarak insa edilmistir, çünkü ayni zamanda vergi kayip yönetmek ve sinirlidir. Yerine istikrarli bir çekirdek ile, portföy uydu kismi varliklarin küçük bir yüzdesi ile daha yüksek performans için tasarlanmistir. Uydu yatirimlarin küçük boyutta müsterinin genel risk sinirlar. Ayni zamanda, portföy yöneticisi aktif olarak kriterler daha iyi performans döner aramak için firsat verir.

Çekirdek yatirimlari aksine, uydu isletme çok hizli islem olabilir. Mali zararlar uydu ticaret kaçinilmazdir, ancak kisa vadeli kazançlar için gelistirilmis firsat da var. Çünkü çekirdek / uydu portföy yönetimi dengeli bir yaklasim, bu tür yatirimlar herhangi bir genel finansal yatirim stratejisinde kullanilmalidir.

Aktif portföyleri genel istikrarsizlik dönemleri ve alt döner, önemli piyasa endeksleri ile baglantili pasif uzun vadeli yatirimlar sirasinda daha fazla getiri saglamakla birlikte, kriterler ayarlamak için güvenli bir temel sunmaktadir. Uydu yatirim kismi kriterler asan ek getiri için firsat saglar. Çekirdek içinde volatilite sinirlandirarak – – Çekirdek / uydu portföyü en az vergi ve diger giderler tutmak için insa edilmistir ve hala uydu yatirimlarla genis borsa daha iyi performans bir firsat sahip.

Bir çekirdek / uydu yatirim stratejisi uygularken, risk toleransi ve bütçeniz sartlari da dahil olmak üzere mali durumu göz önünde bulundurmalisiniz. Çekirdek yatirimlarin performansi, örnegin, minimum beklenen getiri ihtiyaçlarini karsilamak amaciyla insa edilebilir. Açikçasi, daha sonra uydu yatirimlari için kullanilan varliklarin yüksek risk stratejileri kullanarak alfa performans için yatirim yöneticisi verilen “ekstra” para olarak görülebilir.

Büyük kurumsal yatirimcilar yildir çekirdek / uydu yaklasimi kullandik. Istikrarli yatirimlar kisinin varliklarinin büyük bir kisminin tahsis yönetilen risk ve daha aktif firsatçi yatirim için bir risk seviyeleri içinde küçük bir bölümü kavrami, yeni bir sey degil.