Bir yatirim kulüp yararlari

Bir yatirim kulüp bir araya gelip onlari egitimli yatirim kararlari için sirayla güven ögrenmek ve insa etmek için bir yatirim fonu katki bireysel yatirimcilar küçük bir grup olusur. Yatirim kulüpleri yillardir var olmustur ve daha büyük yatirimlar yer almak ve ilk elden tecrübe ve egitim almak için sinirli fonlari ile insanlar sagladi.

Bir yatirim kulüp birincil nedeni mümkün olan en fazla para ve yatirimcilarin fikirlerini paylasmak ve pazar hakkinda bilgi almak için olun. Bir yatirim kulüp yasal ortak olarak ya da yatirim fonu benzer bir çerçeve ile bir limited sirket olarak da, bir tüzel kisilik olarak kurulabilir. Ama yatirim fonu bu farkli bir yatirim kulüp üyeleri yönetim ücretleri ödemek gerektirmez.

Bir yatirim kulüp Faydalari

Bir yatirim kulüp katilmadan elde edilen faydalarindan biri var ne yatirimlar açisindan yapilan çesitli arastirmalar vardir karli degil, hangi çünkü ögrenmek için bir firsattir. Bir yatirim kulüp de kulüp üyeleri daha az kisisel risk altinda hisse senedi daha büyük bir miktarda satin alabilirsiniz yilindan itibaren yatirim riskini azaltmada yardimci olur.

Ayrica, bir yatirim kulübü de zor kendi fonlari yatirim için buluyorlar birçok kulüp üyeleri için harika bir yardimci. Bir yatirim kulüp üyeleri genellikle özellikle de kulüp tarafindan yapilan herhangi bir yatirim faaliyeti katilimlari ile kazanilan bilgiden dayali hisse senedi alimlari hakkinda daha iyi karar vermek mümkün. Ile Ayni sekilde, bir yatirim kulüp yatirim firsatlari sunuyor degil, ayni zamanda yeni dostluklar gelistirme olasiligini açar.

1933 Menkul Kiymetler Yasasi ve 1940 Yatirim Sirketi Kanunu ve ona da kontrol neden ise: En yatirim kulüpleri ABD Menkul Kiymetler ve Borsa Komisyonu ile kayit ama iki federal yasalara kontrol etmek iyi olurdu emin olmak için gerekli degildir devlet menkul regülatör ofis altinda eyalet yasalari bazi.

Katilmayi düsünen?

Simdi muhtemelen bir katilma düsünüyorsaniz bir yatirim kulüp katilmadan elde faydalarini biliyor. Bunu Ama önce yapmaniz gereken bazi seyler vardir. Ilk olarak, bazi kendini analizi, ilk olarak mevcut deger, aylik gelir ve giderleri bilmek zorunda anlamina gelir. Ayrica bir mali hedef olmasi gerekir ve size risk tolerans düzeyi biliyor olmalisin.

Ayni sekilde, ilk mali çözmek için iyi olurdu. Eger süper yüksek kredi karti borcu sahip olan bireylerin biriyseniz bir yatirim kulüp katilmadan önce bu olaganüstü ögeleri yerlesmek için iyi olurdu. Ve bir kez bir yatirim kulüp, kisa vadeli yatirimlar genellikle dalgalanmalardan etkilenir kez oldugu için uzun vadeli bir yatirim plani yatirim yapmaya çalisin katildi.