bölgenin mali çok daha iyi

Belki hükümet bir banka veya baska bir sirket iyi ya da üzgün durumda olup olmadigini daha iyi bir yargiç. Bu sessizce piyasalarin düsünce süreci kendisini ima devam düsünce yeni okul.

Bunu düsünce karsi ve kendi degerlendirmeler yapmak çagiriyorum.

Evet, yatirim eski okul yolu: Kendi ödevlerini yapmak ve sirket olarak hisse senetleri bakmak aslinda satin alma ve içeri yatirim olurdu ki

En bir banka bakmak için nasil bir kaç düz ileri önlemler bakalim.

Ilk olarak, operasyonlari bakalim. Bankalar gerçekten oldukça basit bir is modeli inmesi. Onlar (varliklari) yatirim bu kredileri finanse etmek için (yükümlülügü olan) mevduat çekin. Sonra sadece kendi kredi bunlari ödemek nasil karsi mevduat ödeme yükümlülükleri hizmet nasil yönetmek zorunda.

Yani, ilk önce, bir banka bakarken, mevduat ve kredi büyüme oranlari bekliyoruz. Örnegin Bölgeler Finansal (: RF NYSE) alin. Su anda, mevduat büyüme sonunda aslinda 4 üzerinde yüzde düsüyor. Bu banka bu egilimi tersine çevirmek sürece, bu kredi geri ölçekli ve varliklarinin boyutunu küçültmek anlamina gelir.

Bu arada, kredi büyümesi yüzde 2,5 üzerinde çalisiyor. Bu banka sadece kendi boynuzlari çekerek yerine ana faaliyet çalistirmak için devam ettigini gösterdigi gibi, iyidir.

Onun faaliyetlerinden marjlari çalisan nasil görmek gerekir yaninda. Biz net faiz marji bakarak yapabilirsiniz – hangi asagi kaynar bankanin kendi varliklarindan aldiktan ne karsi mevduat için ödeme ne kadar arasindaki fark. Bölgeler için, bu sayi yüzde 3 üzerinde çalisiyor. Iyi – ama daha iyi olabilir.

Banka göreli performansini görmek için, verimlilik orani bakabilirsiniz. Bu normal faaliyetlerinden kar üretmek için maliyeti ne kadar ölçüsüdür. Sayisi düsük, daha az bu gelir bir dolar olusturmak için banka maliyeti. Iyi bir dizi 0,60-0,70 seviyeleri isabet bazi süpheli olanlar ile .40 civarindadir.

Bölgeler su anda .66 çalistigindan – devam büyük pazar degisiklikleri çok verilen anlasilabilir.

Sonra aktif kârliligi bakarak kar üzerinde bilemek ve özkaynak kârliligi. ROA bakildiginda, bankalar normalde yüzde 1,0 üzerinde olmalidir – 1.25 oldukça iyi olmak. Su anda, ücret-off ile, Bölgeler -3.90 yüzde ROA çalisiyor.

Ve özsermaye üzerinde, iyi kiyisinda ROE gençler olmalidir – ama yine sarj-off ile, Bölgeler yüzde 33 özkaynak kârliligi güncel bir rapor zararina çalisiyor.

Tamam, bu yüzden faaliyetlerden islemleri ve kar baktim. Ama hayatta olmadigi konusunda gerçekten banka bakmak için, biz bilançoda bilemek gerekir.

Ilk olarak, bütün kredilerin bir yüzde ve tüm varliklar olarak takipteki alacaklar bakmak gerekir. Yine – daha iyi zamanlarda – TGA .25 iyi olmak bir dizi ile daha az .40 için çalismak gerekir. Büyük degil – – ama akran grubu çok daha iyi bir sürü Bölgeler simdi yüzde 1,3 ‘kredilere çalisiyor. Büyük degil – – ama çok daha iyi ve toplam varliklar açisindan bir numarali .89 yüzde geri düser.

Ama ne bakmak gerekir kötü kredi olmak için tahsili gecikmis alacaklarin yazma-off potansiyeli daha karsi alinan rezervleri ve hükümler vardir. Iyi bir yastik ve digerlerine göre daha yüksek – – Bölgeler yüzde 1,8 çalisan kredi ve 1.4 kat mevcut donuk alacak çalisan toplam aktiflere rezervleri var ama daha büyük olabilir.

Ancak, bir banka ve zararlari yetenegi baskenti asagi geldiginde – biz ana sermaye ve kredi ve diger varliklarin finansman bu sermayenin etkin kaldiraç bakmak gerekir.

Alt çift haneli bir ana sermaye orani iyi – daha yüksek güvenlik için daha iyi, mevcut finansal performans için daha iyi alt. Bölgeler yüzde 10 üzerinde çalisiyor. Ve kaldiraç için 8,5 yaklasik yüzde çalisiyor – daha iyi zamanlarda daha yüksek olabilir ki – ama zor zamanlarda geri ölçekli isteyen bir banka ile hemen hemen satir içi oldugunu.

Ve herhangi bir banka üzerinde son özet sadece herhangi bir sirket için nasil olmali – borç ve borç sirket kiracak risk bakarak.

En mali birçok gibi bölgelerde, borcu var – uzun yillar boyunca yayilmis kredi hatlari ve tahvil hem de. Ancak daha ön-yüklü önümüzdeki 2 ila 3 yil içinde. Gerçekten banka mevduat büyüme yavaslamasi devam ederse gerçek ovmak içeri giriyor, bu kredi büyümesi geri ölçekli olacak. Ve sirayla onun mevcut kredi varliklarinin karsi rezervlerini rampa varsa, gelir yasayacaktir – tahvil piyasasinda ya da kredi piyasasinin diger parçalari üzerinden bankaya kredi çekiciligini azaltir.

Ve 2012 yilina kadar rulo kazaklar 2010 yilinda borç verilen, Bölgeler borçlarini rulo veya emekli yeni borç ya da yeni hisse senedi ihraç için bir oyun plani ile gelmek zorunda. Çok uzakta neredeyse iki kati piyasa degeri utangaç degil, ama daha az aktif toplaminin yarisindan olan bazi 6,2 milyar, bu tutarlar – bu daralma anlamina gelse bile daha yeni alacakli / bag alici karsilamak gerekir yani ihtiyaci Önümüzdeki çeyrekte banka biraz daha.