Borç almak için 6 adim

Negatif nakit akisi karsi olumlu hareket eder. Hanehalki Borç ve Kredi hakkindaki en son Üç Aylik Raporu, New York Federal Rezerv Bankasi 2010 yilinin dördüncü çeyreginde $ 11400000000000 de toplam ABD tüketici borç koydu. 2010 yilinda 114,8 milyon avro hane Sayim Bürosu satista tarafindan bölmek ve 99.303 $ bir ortalama bir Amerikali ev borcu olsun.
Tabii ki, bu sasirtici borç seviyesi bazi ipotek baglanabilir. Ama borçlanma burada bitmiyor.
Her gün, insanlar aslinda yok para çekmek – kredi karti, maas günü kredi, kredi ev öz hatlari, ve hatta 401 (k) lar ile. Sonsuza kadar borçlu kalmak emin bir sekilde – Birçogu bu yüksek faizli kredi, asgari ödeme yapmaya sonunda.
Bu sizin durum ise, merak ediyor olabilirsiniz: nasil borç alabilirim?
Bana bazi fikirler vereyim.
1) bir bütçe yapin. Eger cevabi ögrenmek nerede “tüm para nereye gidiyor?” Bu soruyu soran varsa, burada. Eger enerji içecekleri 80 $ bir ay, veya 100 $ berbat filmler bir hafta harcadigimiz bulabilirsiniz. Kablo, perakende satin alma, yemek – Bu gibi maliyetleri gerçekten mali yiyebilirsiniz. Bir bütçe ayarlayin ve anlamsiz giderleri durdurmak ve borçlarini ödemek için tasarruf para yönlendirebilirsiniz.
2) Baska bir is bul. Biliyorum, bu eglenceli gibi gelmiyor. Ama daha fazla para olmasi daha hizli borçlanmayi azaltmak için size yardimci olacaktir. Çalismiyorsa bir aile üyesi ortak bir aile sorunu azaltmak için çalisabilir.

3) seyler Satis. Internet her sey deger bir sey oldugunu kanitladi. EBay veya craigslist git – Bu ve bunun için pazar (ve soran fiyatlari) sasiracaksiniz. Insanlarin, toplamak istiyorum ve satin sizi sasirtabilir. Evinizin etrafinda ya da garajda otururken – ya da daha fazla – bir kaç yüz dolar varsa sürpriz olmayin. Eger satmak ne – hatta bir kredi – kredi kartlari birkaç ödemek mümkün olabilir.

4) büyük araba ödeme Hendek ve iyi MPG alir daha ucuz bir araba. Büyük boyutlu SUV (veya overpriced spor coupe) veda. Yerine bir ifadenin mantikli bir araba alin. Cüzdan size tesekkür edecek.

5) büyük için küçük tüm borçlarini ödemek. Faydalari psikolojik hem de finansal bulunmaktadir. Hatta küçük bir borç öldürmek, ve üzerine insa bir basari var – büyük borçlari silmek için cesaret. Ayrica, var her borç kendi ilgi ücret dogurur. Bir daha az borç ödemek zorunda en küçük bir ilgi ücret anlamina gelir.

6) Yoksa, önce en yüksek faiz borçlarini ödemek. En yüksek faiz orani ile vurur borç hangi anlamaya bir dakikanizi ayirin. Diger borçlarin her dogru asgari miktarda ödeme ve yüksek faiz ile borç amorti dogru yapabilirsiniz tüm ekstra para geçerlidir. Bu bir etki olusturacak. En yüksek faizli borç dengesi düsük oldugu için size para bakiyesi üzerinden faiz giderleri bazi dolar tasarruf olacak, yani daha küçük olacak. Dengesi düsük ise, borcunu daha hizli ödemek gerekir. Eger bu borç elveda derken, bu kadar bir sonraki en yüksek faiz ile borç ödemeye baslayabilirsiniz, ve olabilir.

Akilda gerçek hedefi tutun. Borç azaltmak degil Binasi zenginlik, nihai hedefi olmalidir. Bazi borç azaltma ve borç, çikiyorum borç konsolidasyonu planlamacilari tedirgin, ama bu sadece yarisi hikaye. Borç en aza indirmek harika ama servet maksimize daha iyidir.

Ayni zamanda zenginlik insa etmek ve borçlanmayi azaltmak için planlayabilirsiniz. Bir mali müsavir ile bir iliski varsa, ayni birlesik sürecinde bunu yapmak mümkün olabilir. Bunu geride birakmak varken neden sadece koyunda borç tutmak? Kendinize bir iyilik ve ömür boyu zenginlik hedefi takip yardimci olabilir deneyimli bir mali müsavir ile konusma yapin.