borsa yatirim sürücü – kar güdüsü

Borsa yatirim en önemli amaci kar. Ama satin aldiginiz her stok size kar getirir mi? Bu sorunun cevabi ‘Hayir’ bir açiktir. Bunun nedeni piyasanin uçucu niteligi tasimaktadir, her hisse senedi yükselis ve düsüs piyasa kosullarina tabidir. Fiyat buna göre etkilenir. Ve hiç süphesiz satin hemen hemen her stok kazançlar biçmek hangi asagidaki sekillerde bir dizi vardir. Ama bu NSE ve BSE hisse satin aliyor, özellikle, BSE ve NSE bir performans izlerken ek olarak oldukça sik canli borsa izlemek için çok zaman ve çaba yani sira ilgi gerektirecektir.

Sabit mevduat veya diger yatirim seçenekleri banka hisse senedi yatirimlari vermek ne esdeger çikarlari seklinde size kar saglarsa, pazar yatirim sadece sizin için asilsiz gibi görünür. En kisa sürede en fazla kar kazaniyor hile tüm herhangi bir satin alma kararlarini almadan önce tüm artilarini ve eksilerini göz önünde baglidir. Yatirim seçimler yapmadan önce tüm degiskenlerin hesaplanmasi hiçbir zaman çarçabuk kar elde saglayacaktir. Risk küçük sirketler kisa vadeli yatirim her zaman var. Uzun vadeli yatirim blue chip sirketler için tercih edilebilir, ancak belli bir süre için beklemek zorunda kalacak. Her simdi ve sonra hisse senedi ticareti istiyorsaniz, kisa vadede için gidin. Örnegin, bir hisse senedi satin almak ve daha sonra satmak için bir firsat beklemek. Fiyat yukari giderse,% 10, Eger fiyat daha da yukari gidebilir kavrami ile tahrik olabilir gibi, bir süre daha bekler söylüyorlar. Baska bir% 5 artar ve daha sonra belli bir süre durmasi varsayalim. Zaman bu noktada satmak, hala% 15 kazanç. Ama daha fazla beklemek ve fiyat asagi giderse ve asagi% 20 ve zaman bu noktada payini satmak ise,% 5 zarara ugramasi durumunda. Simdi nasil fiyati asagi yukari gitmek veya bilecek? Sadece canli borsa izlemek size yardimci olabilir. Eger malzemeleri aldim ve ilgili olan hisselerinin sektörü ile ilgili NSE borsa, BSE en son güncellemeleri dahil olmak üzere tüm piyasa bilgisi ile donatilmis olsun.

Eger yaklasim spekülatif olup olmadigini stres direnci uzun vadede ödeyecek. Bir kez kaybederseniz panige kapilmayin, bir sonraki zaman kazanma sansi vardir. Eger borsa BSE veya NSE birçok hisse satin alirsaniz, o zaman karinizi ve kayiplarin bir denge tanik olabilirsiniz. Sabir ve arastirma da köse olmalidir. Birçok basarili yatirimcilar sadece az veya iyi zarara ugrama sonra uzun vadede yararlanmistir. Deneme yanilma yöntemi izleyin ve ayni zamanda kendinizi güvende yatirim için güncel tutmak!