brownfields yatirim

Iklim için mevcut endiseleri her türlü çabayi degistirmek ile karbon ayak izi en aza indirmek ve sürdürülebilirlik artan, enerji tasarrufu baglidir.

Uygun fiyatli konut için büyük bir talep olmasina ragmen Greenfield siteleri kullanarak bir temel çatisma yoktur. Yeni yollar ve kendi içinde ulasim baglantilari kurulmasi bizim Greenbelt üzerine devam eden tecavüz söz degil, zaten artan karbon ayak izi ekliyor.

Çevre dostu arazi yatirim için çözüm Brownfield sitelerinde gelistirmektir. Terk edilmis sanayi alanlari arazi daha önce genellikle konut ve sanayi alanlarina yakin yer, ticari amaçla kullanilamaz ve gelismistir. Brownfield sitenin gelisimi için temel kaygisi arazi genellikle bir süre boyunca bosta yatan sahip kontamine ve atik veya önde gelen kirliligin yüksek konsantrasyon olabilir olmasidir. Bu faktör genellikle birçok yatirim Brownfield en engeller, bir güvenlik standardi için site temizlemek için maliyeti genellikle arazi iyilestirme sonra deger olacak daha pahali olabilir. Bu daha fazla zaman sol çorak ve kullanilmayan Brownfield en fazla yaban hayati çekebilecek, aslinda korumak ve biyolojik çesitliligi artirabilirsiniz Iskoç Çevre Koruma Ajansi, sürdürülebilir kentsel drenaj sistemleri tavsiye olmasina ragmen arazi gelistirme, kendi yasam yok olur.

En Brownfield yatirimcilar gelismekte olan çesitli dezavantajlari olmasina ragmen kalmalari, Hükümet zaten gelismis arazi üzerinde yapilan gelismelerin% 60 olmasi amaçlayan ile daha çok gelismemis daha sonrasi gelismis ülkede yatirim için akillica bir seçim gibi görünüyor. Hükümet ve Çevre Ajansi gelistiricilerin yardimi ile en iyi siteleri gelistirmek için nasil yeterli yardim ve tavsiye alma ve 3.500 evlere Ravenscraig Demir Çelik, mevcut gelisme Brownfield gelistirme arazi gelistiricilerin radar kesinlikle olduguna dair kanitlar vardir.

Brownfield sitelerin gelistirilmesi, iklim degisikligine karsi savasta bir rol oynar kentsel dönüsüm tesvik degil sadece, bu yeni yol aglari kurmak ve ülkedeki ulasim baglantilari kurmak için geregini ortadan kaldirir ve insanlarin sehirde yerine insanlari zorlayarak yasamak için tesvik eder gidip onlari gerektiren çok islerini canli. Yüksek katli bina sehir plancilari araciligiyla yerine disari daha olusturarak sehir nüfusu artan agirlayacak, insanlar toplu tasima böylece genel karbon ayak izini azaltmak hazir sehir merkezinde yasamak için tesvik.

Brownfield siteleri birçok downfalls ile geliyor, ancak böylece gelistiriciler bizim büyük sehirlerde meydana gelen birçok yenilenme girisimleri yararlanmak için istekli olacak gibi kar için büyük bir oda hala var.