bu gümüs yatirim zamani

Altin ve gümüs tüm dünyada yüzyillar geçmis onlarca için finans dünyasinin iktidar olan iki degerli metallerdir. Her ikisi de yeralti mevduat sinirli bir miktarda degerli metaller, olmasina ragmen, altin her zaman seçilmis biri olmustur ve gümüs hak ettigi önemi var degil. Altin bir ons daha elli kat daha ucuz 2.010 maliyetlerinin bugün 21 Mart itibariyle gümüs bir ons. Gümüs yataklari sinirli olmasina ragmen, gümüs kullanimi hizla Elektronik, Ilaç ve kimya sanayi gibi çesitli sektörlerde artmaktadir.

Dünyada gümüs mevduat miktari, altin bu 8 kere bu yüzden altin bir ons gümüs 8-10 ons satin gerektigini göre ama bu gerçek degil. Bugün altin fiyati çok yüksek batmis, bu kadar 70 kat gümüs fiyati dokundu. Her ikisi de degerli metaller oldugu için, gümüs fiyati gümüs buna göre artis da olmalidir ama gümüs altin bu kadar ilgi odagi haline degildi. Ancak, pek çok sanayi gümüs artan kullanimi ile, gümüs tüketimi önemli ölçüde artti. Kullanim simdiki oranda devam ederse ABD’nin ulusal cografi ankete göre, gümüs toplam kaynaklar 2020 yilina kadar gitmis olacak.

Talep ve arz sikintisi bir artis ile, gümüs fiyati kesinlikle bugün bu için geçmiste gümüs fiyati bir göz ve kendiniz için farki anlayacaksin eger artacak ve gidiyor. Hemen hemen 4 yil önce 1 ons gümüs fiyati simdi $ 16 satis, yaklasik 7 $ oldu. Eger satin almak ve stok gümüs ve fiyatlari gitti zaman birkaç yil sonra satmak, bu nedenle, kesinlikle akillica bir yatirimdir. Altin fiyat doymus ve geçmis katlama isareti çapraz ama gümüs fiyati önceki fiyatlardan üç katina ve hatta dört kat artti görmek asla.