bütçe, nihai mali yönetim araci

Bir marangoz ev çesitli bir ev insa etmeyi planliyor kullanir. O alabilirsiniz banyo tamamen ihmal.

Roket Bilim adamlari herhangi bir ayrintili özellikleri ile yeni bir tetikçi olusturmaya baslayabilirsiniz asla. Ancak çogumuz hiç bir plan olmadan ekonominin bir ipucu ve anlamadan dünyaya körü körüne gidin.

Bize çok akilli degil mi?

Bir para plani bir bütçe olarak adlandirilan ve bizim istenen mali hedeflere ulasmak için gerekli oldugunu.

Bir plan olmadan, yön olmadan çalismak ve kendilerini uzak bir resif mali üzerinde terk edilmis bulacaksiniz.

Bir es veya diger önemli varsa, birlikte bu bütçe yapmak gerekir. Otur ve ortak mali hedefleri ne oldugunu anlamaya … uzun vadeli ve kisa vadeli.

Daha sonra bu hedeflere ulasmak için rotanizi. Her yolculuk bir adimla baslar ve hedefe ulasmak için ilk adim gerçekçi bir bütçe yapmaktir, her iki ile yasayabilir.

Bütçe mali açlik diyet olmazdi. Bu uzun süre çalismiyor. Yiyecek, giyecek, barinak, hizmetleri, sigorta için makul bir bütçe yapin ve eglence ve ara sira lüks için makul bir kenara koyun. Tasarruf her zaman maliyet önce gelmelidir.

Kaydedilmis bile küçük bir miktar uzun vadeli ve kisa vadeli finansal hedeflerinize ulasmak yardimci olacaktir. Eger internet üzerinde çok bütçe formlari bulabilirsiniz. Sadece seçtiginiz bir arama motoru kullanmak ve “özgür bütçe formlari” yazin.

Hit bir sürü için. Bir es ya da diger önemli bir is yazdirin. Ikiniz de sonuçtan memnun ve katilabileceginiz bir sey oldugunu hissediyor olmalidir.

eko julianto
mali yardim formu