cd yatirim, paranizin hizlandirmaya

CD ve fonlar arasindaki baglantiyi iz çalistiginiz olanlar için, en baslangicinda temizleyin saglar. Tartisilan CD oynamak kompakt diskler degildir, ancak yatirim oldugunu Mevduat (CD’ler) Sertifikalar banka veya diger finans kuruluslarinda para büyümeye.

Genellikle ‘bankada para’ olarak adlandirilan, CD baska bir sey bankalar, kredi birlikleri veya tasarruf kurumlari tarafindan sunulan vadeli mevduat bulunmaktadir. Bu tasarruf hesaplari bir türüdür, ancak bu zamana bagli bulunmaktadir. CD sabit terimler (üç, alti, on iki veya daha fazla ay) ve her dönem için sabit faiz oranlarina sahip. CD’ler onlar olgun kadar bankalarda tutulmasi içindir. Iyi bir sey bu FDIC (bankalar için) veya NCUA (kredi birlikleri için) sigortali olmasidir. Bu nedenle, yatirim neredeyse risksiz oldugunu.

CD’ler kendi mali kurmak ve kazanç saglamak isteyenler için dogru bir seçimdir. Neden sordum, nedenleri tahmin etmek zor degildir. CD faiz oranlari genellikle siradan tasarruf hesaplari çok daha yüksektir. , Yüksek ilgi ödemek zorunda bankalar ve kredi birlikleri yatirimcilara CD sunacak neden Simdi, merak ediyor olabilirsiniz. Onlar baska amaçlar için kullanabilirsiniz böylece zaman belirli bir süre için onlarla para tutmak için bekliyoruz, çünkü bu basitçe.

Mevduat bir sertifika olmasi kolaydir. Bu bir banka hesabi açilmasi daha basittir. Yapmaniz gereken tek sey bir CD satin almak istediginiz banka veya kredi sendika söylemek. Daha sonra, bazi açiklamalar ile basit bir formu doldurmak gerekir ve CD içine para hareket edecek. Herhangi bir gerçek sertifika yok, siz görecegiz olusturdugunuz CD için finans tablolarina ayri bir kategoridir.

CD faiz ödemek, iki seçeneginiz var: 1) faiz geçirmek, ve 2) bu yeniden yatirim. Bu ilgi sizin mevduat ile birlikte bazi ilgi kazanirsa, paranizi daha hizli büyüyecek çünkü yeniden yatirim her zaman akillica var. Onlari kesin talimatlar saglamak yoksa ve bir CD olgunlasir zaman, banka otomatik olarak, yeni bir CD içine para çikariyor.

Ancak, CD faiz oranlari dalgalanan tutmak. Eger mevduat oranlari en iyi belgesi istiyorsaniz, çevresinde alisveris ve kimin alaninda en iyi oranlari sunuyor görmek gerekir. Araci kurumlar, çevrimiçi banka, finans bloglar onlar çekici CD oranlari sunmak için alisveris yapmak için bazi harika yerlerdir.

Simdi git, CD yatirim ve simdi para adim. Sadece banka veya kredi sendika sigortali oldugundan ve cezalar böyle bir durumda yüksek oldugu için vadesinden önce para çekmek emin olun. Bankacilik Mutlu!