deger yatirim ve temel analiz

Deger yatirim hakkinda ne
Deger yatirimcilar gözardi hisse senedi satin almak – piyasa tarafindan göz ardi edilmis veya (herhangi bir nedenle) su anda sevilmeyen yani hisse senetleri. Lehine hisse senedi disinda her sanayi sektöründe ve büyük kapaklar dahil olmak üzere her boyutta is bulunabilir. Bir gözardi hisse senedi mevcut fiyat ‘içsel deger’ veya hisse senedi ‘gerçege uygun degeri’ ve verilen bu tanimi geregi is yansitmak için basarisiz bir stok.

Degeri yatirimci hisse senedi pazar yakalar ve stok ucuz oldugunu fark zaman genellikle olur lehine, döner zaman fiyat olarak artacak ve umuduyla deger hisse senedi satin alir. Hisse senedi fiyat degeri yatirimci kadar satmak ve kar alacak belli bir noktaya (kendi içsel veya gerçege uygun degerine ulastiginda genellikle önce) tirmaniyor zaman. Bir stok degerinin oldugunu tanimak için piyasalar için uzun zaman alabilir göz önüne alindiginda, deger yatirim hastaya daha uygun ‘satin almak ve tutmak’ yatirimcilara egilimindedir.

Deger yatirim ve Güvenlik Marji
Bir strateji olarak, deger yatirim oldukça basit, ama tüm düz yelken degil. Sermaye korunmasi çok önemlidir ve asagi yönlü risklerin (teori en azindan) az olmalidir oldugu degeri yatirimcilarin bir ‘güvenlik-ilk’ yaklasimi benimsemek. Bu yüzden degeri yatirimcilar çok kendi elindeki neden olabilir ne ile ilgili degil, risk derecesi sermaye maruz olabilir. Diger bir deyisle, bir görünüste degerinin hisse senedi satin sahip, fiyat daha da düsebilir ve bu süreçte yatirimcinin sermaye degeri asindirmaya baslar bir sans var mi? Hisse senedi fiyat çok iki fiyat arasindaki fark veya hesaplamalarda yapilan hatalari yatirimcinin sermaye kalkan yardimci olan bir yastik sagladigi gerçege uygun degeri kaldirilir nerede yani – bu sorunun Güvenlik önemli bir Marj sunuyoruz stoklari tanimlayarak cevaplanabilir piyasa oynakligi.

Sayida olan – ya da en azindan çogu – hepsi bu
Peki deger yatirimci talep Güvenligi Marj saglayan bir stok buluyor? Cevap: Bu sirketin gelirleri, giderleri, varliklari, yükümlülükleri ve diger önemli finansal oranlari gibi sirketin en önemli finansal temelleri üzerinde kantitatif analizleri üstlenerek. Analiz isletmelerin temel finansal oranlari (ki kamuya açik finansal tablolarda bulunabilir) yatirimcilar, finansal saglik ölçmek ve bu süreç içinde mevcut hisse senedi fiyat isletme veya degil gerçek, içsel deger yansitir olmadigini gösterebilir. Analiz Temelleri Asagidakilerden en az üç içerecektir: Kazanç, Hisse Basina Kazanç, F / K orani, PEG, Temettü Verimi, Temettü Ödeme Orani, defter degeri, fiyat / Kitap, Fiyat / Satis Orani ve Özkaynak (ROE) getirisi.

Deger tuzak dikkat
Bazi yatirimcilar özel numaralari tabanli (kantitatif) analiz kullanin, digerleri bir hisse senedi içsel deger hesaplamak için diger araç ve yöntemleri ile kantitatif analiz birlestirir. Ancak, ne tüm deger yatirimcilar ‘degeri tuzaklari’ dikkatli olmalidir. Stoklar bilinen nedenlerle daha az bir süre ucuz olabilir. Temel çekici olsa bile, tamamen kantitatif analiz (tanim olarak) is umutlari veya out-of-tarih ürünleri azalan, bu kötü yönetim gibi niteliksel konularda dikkate alamaz.

Tüm söyledi ve bitmis …
temel analiz arastirmalar yatirim sadece bir popüler okulu temsil eder. Örnegin, temel analiz çizelgeleri kullanimi dahil teknikleri, bir dizi istihdam teknik analiz, dogrudan tezat. Teknik analistler bir hisse senedi gelecekteki fiyat yönü öngörerek bu kaliplari istifade amaciyla fiyat desen ve pazar egilimleri görünüyor.