dubai dünya

Son aylarda finansal piyasalar nispeten olumlu ekonomik haber ve iyimserlik ihtiyatli bir anlamda kitlesi, sürekli kazanmaktadir. Dubai World ile ilgili son olaylar ile, ancak, isler kötü için nispeten ugursuz dönüs almis.

Son yirmi yilda önemli bir kismi için Dubai dünya finans piyasalarinda ciddi bir oyuncu olmustur. Komsusunun büyük yatirim çok daha az petrol zenginligi üzerinde oturan ragmen dahili ve harici Emirligi de onun agirligi üzerinde yumruk anlamina gelmektedir.

Simdi ise isler biraz eksi gitti. Dubai World, Dubai hükümetinin yatirim kolu, son zamanlarda borçlarini bazi ödeme erteleme için izin istemek zorunda kalmistir. Olsa da, bazi yeni gelismeler baglaminda,? 60bn küçük görünebilir, biz hala para astronomik toplami oldugunu unutulmamalidir.

Bu Dubai’nin kamu maliyesinin merkezinde bir kara delik ortaya özellikle de, ciddi haber pazarlara, birçok kisi için tüm bu büyük gibi görünmeyebilir bile. Hatta Abu Dabi komsu destek oldukça gevsek söz ile, piyasalarda rahatsizlik Daha uzun bir süre Dubai ekonomisinin için geliyor isaret ediyor.

Küresel pazarlar için bu büyük bir yatirimci bir kaldirma anlamina gelir ve buna göre isabet aliyorsun. Bazi uzmanlar koyu ikinci bir kaza tahmin edilmis ve bu, baslangiç ??olabilir, digerleri için, ancak, sadece nispeten küçük bir düzeltme var.

Iyimserlik nedeni (sayi su anda kirmizi kalsa bile) Dubai Dünya mücadeleleri gerçekten iyi varlik iyi bir fiyat temsil ne de orada oldugu anlamina olmasidir. Dogru yatirim takip dogru yerlerde dogru alicilar aniden ribaund birçok pazarda neden olabilir.

Piyasalarin hareketi üzerinde önemli bir etkisi olabilir baska bir sey ABD ekonomisinin ilerleme ve Baskan Obama sadece yeni binlerce is yaratmak için bir plan açikladi. ABD ekonomisi önemli ölçüde alir ise, etkisini dünya çapinda piyasalarda hissedilecek.

Açikçasi yayilmis bahis veya CFD herhangi bir risk tasir, ama onlara sekil ve buna göre ticaret piyasalari ve olaylari bilmek iyi bir fikirdir. Dubai dünyanin finansal piyasalarda büyük bir oyuncu oldu (ve hala), ilgilendiginiz ne olursa olsun alan çok, bu Ortadogu’daki olaylari da göz önünde deger.