Eger 401k kurallari ögrenebilirler seyler

Eger 401k kurallarini ögreneceklerdir ana seylerden biri daha önce size olacak kapali daha iyi, emeklilik tasarruf ortaya çikmasidir. Buna ek olarak, bunu simdi, önceden degil plan zorunludur, ancak karar her adimda simdi ve emeklilik arasindaki yapim ögreneceksiniz.

ABD sirketlerinin büyük bir kismi 401k plani sunuyoruz. Birçok insanin göz alici olan bir yarari simdi aldiginiz vergi molasi veriliyor. Bu inkar edilemez bir çekici özelligi olsa da, bunu geri zaman bu para vergi ödeyecek unutmamaliyiz. Büyük olasilikla zaman içinde bu noktada daha düsük bir vergi dilimindeki olacak Verilen, ama yine de bu vergi ödeme için hesap gerekir.

Sirket Match program 401k en önemli faydalarindan biri olarak taniniyor. Bu su anda% 100 maç oranlari sunan sirketler sayida hiç sasirtici degil. Bu sirketlerin çalisanlari için bu teklif yararlanmak için kesin bir avantajdir. Bu yatirim yüzde yüz dönüs saglar.

Hesabinizdan geri çekmesi için önce elli dokuz yasina buçuk kadar beklemeniz gerekir yaparken siz de para çekme yapmaya baslamak için sabirsizlaniyorum nasil geç belirten bir madde aslinda var oldugunu bilmek için, önemlidir. Bu madde için yas yetmis yil alti aydir. Bu geçmis bekleyin ve hala istihdam degilseniz, asgari dagitim% 50 bir cezasi olacaktir.

Eger 166, 000 dolari asan bir düzenlenmis brüt gelir varsa, o zaman Roth 401k planlari sürekli genisletilmistir oldugunu bilmek ilginizi çekebilir. Bu planlar hiçbir geliri sinirlamalar ile birlikte gelir.

Eger özürlü ya da ölü bir yarim, 59 yasin üzerinde iseniz Roth hesaptan para çekme 401k vergi ücretsiz ve ceza ücretsiz yapilabilir. Herhangi bir finansal yatirimlar karar vermeden önce bir profesyonelden yardim alin tavsiye edilir.