Eger bir ticaret sistemi neden ihtiyaç alti nedenleri

Her dakika 150’den fazla Milyon Dolar E-mini S & P ve e-mini NQ gibi elektronik endeksi vadeli piyasalarda el degistirin. Birkaç dakika içinde binlerce dolar kazanmak ya da kaybedebilir; vadeli islem piyasalari birkaç hafta veya ay içinde sizi zengin ya da hiç merhamet hesabiniza ekleyin silebilir.

Eger “oyun oyun” rekabet ve dünyanin en iyi tüccarlar karsi oynamak istiyorsaniz, o zaman hazir almak gerekir. Çok fazla kumar tamamen hazirliksiz, herhangi bir plan veya strateji olmadan arenada giriyoruz, ve onlar kaybedecek bu yüzden.
Bu hazirliksiz tüccarlar basarisiz olmalarinin ilk alti nedenlerinden bes ortadan kaldirir, çünkü bir sistem Ticaret ölçüde, ticaret basarili olmak için sansinizi artiracaktir.

En tüccarlar para kaybetmek nedenlerinden bir göz atalim:
1. bir ticaret plani eksikligi
2. Plani izleyin Disiplin eksikligi
3. duygularini kontrol hatasi
4. kayiplari kabul etmek ve sinirlamak için basarisizlik
5. taahhüt eksikligi
6. asiri ticaret

Eger kazanmak istiyorsaniz elbette bu hatalardan kaçinmak gerekir.
Burada bir ticaret sistemi tüccarlar basarisiz olmalarinin 6 en önemli sebepleri 5 ortadan kaldirir nasil:

Çözüm 1: bir ticaret plani olmasi
Bir ticaret sistemi olmasi, ticaret yol gelistirdik kurallar önceden belirlenmis olmasi anlamina gelir. Bu nedenle basarisizlik No.1 nedeni ortadan kaldirarak, bir ticaret plani VAR.

Çözüm 2: ticaret plani ardindan
Bir ticaret plani takip etmek en kolay yolu otomatik hale getirmektir. Hemen hemen her ticaret sistemi otomatik hale getirilebilir, ve sizin için bilgisayar ticaret izin verebilir. Bilgisayar mekanik sizin için her kurulum esnaf gibi, artik sizin disiplin konusunda endiselenmenize gerek olmayacaktir.

Çözüm 3: Kontrol duygular
Bir sistem ile ticaret ticaretten duygulari kaldirir. Eger bir strateji yok ve piyasada hareket kararlar çalisirsaniz, pozisyonlara duygusal bagli olmak yükümlüdürler. Piyasada sizin lehinize hareket etmiyor ne zaman hazirlanmis bir cevap yok gibi, panik ve kararsizlik yasayabilirsiniz. Pek çok yatirimcinin paralarini kaybetmek budur. Bir sistem takip ederseniz piyasada ne olursa olsun ne bilir.

Çözüm 4: kayiplari kontrol
Muhtemelen “karinizi çalistirin” diyerek duydum. Ne yazik ki pek çok yatirimcinin kendi kayiplarini çalistirin. Önceden tanimlanmis durdurma vurdugunuzda bir ticaret sistemi bir pozisyon çikmak olacaktir. Eger “ticaret biraz daha fazla yer vermek” için sistem geçersiz sürece kaybini durdurmak ve bu nedenle kayiplari sinirlayacaktir.

Çözüm # 5: baglilik
Bu tüccarlar taahhüt eksikligi göstermek ve bu nedenle para kaybetmek kaç inanmazlar. Taahhüt eksikligi onlar ilk kaybindan sonra ticaret durdurmak anlamina gelir, ve sistem kaybettikleri parayi geri kazanmak için bir sans vermeyin. Ticaret bir tek yönlü bir yol degildir ve kayiplar isimizin bir parçasidir. Eger kayip olacagi gerçegini kabul edemez ise, ticaret olmamalidir. Neyse ki bir ticaret sistemi bu sorunun üstesinden gelmek için yardimci olabilir, otomatik bir ticaret sistemi kurallarina göre ticaret devam ediyor ve bu nedenle ticaret çok daha fazla tutarlilik ekler.

Gördügünüz gibi,
Bir sistem ile ticaret baslattiginizda tüccarlar piyasalarda para kaybetmek neden alti en önemli sebepleri Bes sadece ortadan kalkar.
Karli bir ticaret sistemi ile baslatirken herhangi bir garanti olmadan, para kazanma sansinizi inanilmaz yükselir.