Eger emeklilik finansal özgürlük plani yardimci olan basit bir emeklilik hesap makinesi

Bu basit emeklilik hesap makinesi kullanarak mali özgürlügü için bilet olabilir!

Daha önce size daha iyi planlama dikkate emeklilik baslamak – bu sadece güzel bir gün disari giderken bir mayo almak için … sadece biraz koruyucu ve gerçekten gerekli üzerinde anne endise gibi görünüyor olsa bile.

Ancak akillica bir ögüt oldugu ortaya dönecek … Eger olacak kapali daha önce kadar iyi olur.

Açikçasi, gençken, emeklilik planlama öncelikleri Siz yaslandikça zaman oldukça farklidir ama ne olursa olsun yas emeklilik basari iki kurallara dayanmaktadir:

Kural 1: emeklilik tasarrufu asla dokunmayin.
Kural 2: Kural 1 asla unutmayacagim.

Bu kurallar mali emeklilik planlama basarili bir sonuç için kesinlikle önemlidir. Bilesik yarari çok net basit emeklilik hesap asagidaki örneklerde gösterildigi zaman çok baglidir.

Senaryo 1

Yilda 100 000 baslangiç ??maasi, bir 4 yillik% artis ve% 4 yillik enflasyon varsayalim. (Bu varsayimlar biraz mantiksiz gibi görünebilir ama su anda istedigimiz tüm basit emeklilik hesap makinesi bir takdir oldugunu).

30 yildir tüm kazanç% 10 tasarruf ve enflasyon üzerinde% 4 bir getiri elde Eger emekli 1,7 milyon (ancak, yalnizca bugünün açisindan 530 000 degerinde olacak!) Olacaktir.

Sonra, senin sonra emeklilik yasam giderleri, son maas ve yasam giderleri% 30 sosyal güvenlik (sadece onlara sahip olacak kadar sansli bu ülkelerde geçerli bir varsayim) tarafindan karsilanacaktir ayni oldugunu varsayalim.

Bu nedenle yasam giderleri% 70 dengesi emeklilik tasarruf çekilecek.

Peki, ne kadar süre son 30 yil için% 10 tasarruf olur mu? Çok uzun degil 9 yil.

Simdi burada bilesik hakkinda heyecan verici bir sey – Eger emeklilik para 19 yil sürecek (yerine 30 yil) 40 yil boyunca, yukaridaki ile ayni olarak, kaydederseniz.

Diger bir deyisle, tasarruf ilk 30 yil emeklilik 9 yil satin alir ve tasarruf son 10 yilda emeklilik 10 yil aliyor.

Basit emeklilik hesap içinde bilesik gücü!

Senaryo 2

Simdi yukaridaki ile ayni maas, artis ve enflasyon varsayimlar bakmak ama tasarruf orani% 15 artirmak.

Emeklilik tasarruf 30 yil sonra 16 yil sürecek ve tasarruf 40 yil sonra, 37 yil sürecek!

Sonuç: Sadece 40 yil için tüm kazanç 15% tasarruf ve oldukça rahat bir mali emeklilik için sabirsizlaniyoruz mümkün olacak enflasyonun üzerinde% 4 bir getiri elde sonra.

Yukaridaki senaryolarin bakarak degistirilebilir degisken bir dizi açikça vardir. Ama baslangiçta sadece bu basit emeklilik hesap ilkelerini anlamak önemlidir:

Er ya da geç emeklilik için tasarruf baslatmak ve bu tasarruf asla dokunmayin.

Sadece basarili bir emeklilik 40 yildir tüm kazanç en az% 15 tasarruf için, koymak!