Eger geç olmadan bilmeniz gereken 3 Roth IRA kurallari

Buradan güncel Roth IRA kurallari, hem de “yakinda” degisiklikleri bir bakalim. Bir Roth IRA tanimi Delaware Senatörü William Roth sponsorlugunda mevzuat nedeniyle, 1996 yilinda kamu hukuku oldu. Geleneksel bir emeklilik hesabi benzer olsa da, birkaç önemli farkliliklar vardir.

1. kural – simdi daha az vergi ödemek ya da daha az sonra ödeme

Geleneksel bir hesap ile, katkilari vergi düsülebilir, vergi öncesi veya vergi ertelenmis. Roth IRA kurallar altinda, katkilari düzenli gelir olarak vergilendirilir, ancak nitelikli dagilimlari vergi degildir. Eger emeklilik ya da daha yüksek bir sonra daha düsük bir vergi dilimindeki olacak mi? Bu Bugün yaptiginiz yatirim seçenekleri bagli olabilir.

Kural # 2 – Sen emekli ister ne zaman?

Bir Roth IRA tanimi altinda, geri çekilme vergi ödemeden istediginiz zaman orijinal katki, can, bir kez baharat süre (su anda 5 yil) geçti. Geleneksel hesaptan herhangi bir çekilme düzenli gelir olarak vergilendirilir. Geleneksel hesaplarindan herhangi bir para çekme düzenli gelir olarak vergilendirilir.

Ayrica, bir Roth IRA tanimi altinda, size 59 ½ yasina kez, herhangi bir zamanda vergisiz dagilimlari alarak baslayabilir, fakat siz belli bir yasa ulastiginda dagilimlari almak için gerekli degildir. Eger 70 yasina sonra geleneksel hesabiyla, dagilimlari alarak baslamalidir. Eger 70 oldugunuzda emekli isteyebilirsiniz. Sen olmayabilir. Sen diger gelir kaynaklari olabilir. Siz de sizden sonrakilere bu hesaptaki para birakmak için planlama olabilir. Sen Roth IRA kurallar çerçevesinde bu seçenegi var, ama 70 yasindan önce ölmek yalnizca yararlananlarin hesap her seyi ile sona erecek.

3. kural – gelir sinirlamalar

Bir Roth IRA güncel bir tanimlama altinda, Eger tek ve “degistirilmis ayarlanmis brüt gelir” (Magi) 116.000 $ altinda ise sadece katki yapabilir ya da ortaklasa dosyalama evli ve Magi 169.000 $ altinda vardir. Sadece bir Roth-türüne geleneksel dönüstürebilir, sizin Magi az 100.000 $ ise.

2010 yilinda, bu sinirlama en azindan bir süre için, kaldirilacaktir. Simdi, dönüstürülen para o yil için düzenli gelir olarak vergilendirilir, ama son derece karli yatirim yaparsaniz dönüsüm, özellikle, gelecekte size para kazandiracak mümkündür vardir, gayrimenkul, örnegin.

Geleneksel ve Roth IRA kurallar altinda, bir kendi kendini yöneten hesabiniz var oldugu sürece, gayrimenkul birçoguna yatirim için para kullanabilirsiniz. Bir Roth IRA tanimi kar seklinde sermaye kazançlari ve vergi türleri korur Çünkü, akilli yatirimcilar çok bu yol gidiyoruz.

Hiçbir gayrimenkul yatirim deneyiminiz varsa, yapmak için “akilli” bir sey, önce biraz egitim almak için. Ben bir yazilim koleksiyonu ya da Robert Allen kitap için ödeme bahsetmiyorum. Özgürce tavsiyelerde deneyimli yatirimcilar vardir.

Yani, Roth IRA kurallari yararlanmak ve gayrimenkul seçenegi göz önünde. Bu lüks kucaginda emekli olabilir.