ekipman finansmani ve kredi degerlendirme bes cs

Karakter, Kredi, Nakit Akis, Kapasite ve Teminat: ekipman finansmani kredi yani sira bankalar, bes kredi basvurularini degerlendirmek için Cs kullanin. Common Sense: bankalar bir Fortune 500 açisindan küçük ve orta ölçekli sirketler bakarken Ancak, ekipman finansmani sirketleri altinci C vurgular küçük bir is perspektifinden, basvuru bakin.

Burada bes Cs söz ederken bir kredi kurumu anlami budur:

KARAKTER – Her borç veren bir basvuru akilli, güvenli kredi veren kararlar için ne olacagini borçlunun türünü anlamak istiyor. Uzun bir sirket çalisma olmustur, onun ödeme geçmisi ve üstün kredi borç dogru ve zamaninda ödeme yapmak yönetimin tavri ortaya daha. Kamu kayitlari ve referanslar oyun haline gelebilir, yine de, en güvenilir kistas daha küçük bir sirketin sahiplerinin karakteridir. Kendi kisisel mali yükümlülüklerini yönetmek nasil genellikle yapma zamaninda ödeme olasiligini güvenilir bir göstergesidir. Daha yakindan bir sirket, ücret ve önceki is tarihinin bulunanlarin kisisel kredi geçmisi verilen daha fazla ilgi düzenledi. Bir is plani nasil göründügünü saglam olursa olsun ve ne kadar güvenilir bir sirketin sahipleri geçmiste olmustur, gerçekçi borç veren de sirketin sahiplerinden kisisel teminat güvencesi istiyor. Bu bir imza seklinde veya nakit veya diger teminat rehin alabilir.

KREDI – Is kredi raporlari bir sirketin zamaninda ticaret hesaplarina ödeme istekliligi, yani sira takim elbise, rehin veya olumsuz bir sirketin kredi notunu etkileyen kararlar gibi asagilayici kamu kayitlari, hizli bir bakis sunuyor. Bu raporlar ayni zamanda herhangi bir UCC basvurularin göstermektedir. Potansiyel ekipman kredi bir is borçlanma tarihinin derinlemesine ilgilendi. Uzun bir sirketin is olmustur, o kadar kolay kredi boy belirlemek için bir borç veren için, iyi bir on-ya da yirmi yillik kredi geçmisi belli ki büyük bir agirlik tasir. Bu bir dezavantaj az iki yasinda bir baslangiç ??sirket yerlestirir. Yani, bu tür Dun & Bradstreet ve Paynet gibi geleneksel veri kaynaklari, yeterli bilgi saglayamazsiniz zaman, bir sirketin sahiplerinin kisisel kredi geçmisleri son derece önemli hale gelir.

NAKIT AKIM – Alacaklilara bir kredi için basvuran herhangi bir sirket, bordro karsilamak sabit isletme masraflarini karsilamak ve rahat bir yeni ekipman kredi veya finansal kiralama üzerinde zamaninda ödeme yapmak için yeterli para kazanir görmek istiyorum. Nakit akisi tanimlamak için çesitli yollar olmakla birlikte, kredi en çok net kâr arti amortisman ve itfa gibi nakit olmayan giderler olarak yeni borç ödemek için kullanilabilir nakit akisi hesaplamak.

KAPASITE – Kapasite, bir futbol takiminin derinlik grafik benzer. Kötü zamanlarda hava kapasitesine para isteyen bir sirket için ayni derecede önemlidir. Kapasite bazen beklenmedik seyler kabul: bir anahtar isçi çalisamayacak durumda olur; büyük bir müsteri kaybolur; ekonomik turn-down büyük ölçüde ürün veya hizmetleri için talep azaltir. Henüz mümkün – – diger olasi herhangi bir sayida kesintileri olumsuz bir sirketin nakit akisi etkileyebilir. Ve bu aksamalar geçici veya kalici olabilir. Yani, kapasite bir ekipman kredisi ödemek veya nakit rezervi ya da hizli bir sekilde borç karsilamak için yeterli para içine gayrimenkul, hisse senedi veya diger varliklarin dönüstürme yetenegi ile kira bir sirketin yetenegi ölçer.

TEMINAT – Ne kadar teminat, finanse edilen ekipman üzerinde ve ötesinde, bir sirket bir kredi veya finansal kiralama saglamak için gereken büyük ölçüde is borç veren ve durum niteligine baglidir. Bir ekipman finans sirketi normal teminat sadece ekipman kullanir iken bir geleneksel banka sik sik is tüm varliklar bir battaniye haciz gerektirir. Birkaç kredi de satis-leasebacks sunmak ve mevcut ekipman borç refinansman. Bu bir sirket nakit akisi açmak veya ekipman kredi veya kiralama yoluyla aylik ödeme düsürmek saglar.

SAGDUYUNUZU – satin almak için her karar ve finansman vermek için her karar sagduyu dayanmalidir. Bir borç veren ek donanim sirketin istikrar ve büyüme artacak nasil anlamak gerekir. Risk ragmen her borç veren alir ve yeni ekipman satin alirken kumar her sirket yapar, için borç veren ve borçlu hem de, ekipman finansmani için bir karar temeli baslar ve sagduyu ile sona erer.