emeklilik güvenli yatirim için bir baslangiç ??kilavuzu

Emeklilik için yatirim emekli oldugunda finansal istikrar sigortalanmasi için çok önemli bir adimdir. Buna ek olarak, geride birakabilir herhangi bir aile için bazi mali rahatlama saglayabilir. Insanlar emeklilik planlama degisik sekillerde ilgilendi. Bu, bir tasarruf hesabi ya da 401k planlama gibi, güvenli yatirim için, riskli olabilir, borsa yatirim arasinda olabilir. Birçok kisi düzgün geride sevdiklerini birakarak söz konusu oldugunda, emekli olduktan sonra zorluklar yol açabilir emeklilik için plan basarisiz. Güvenli yatirim için bir baslangiç ??kilavuzu gerekiyorsa, daha fazla kendinizi yormayin.

Ilk olarak, ne yatirim yöntemi sizin için en iyi olduguna karar vermek önemlidir. Borsa ile yasamamis olanlar için, dikkate alinmasi gereken diger seçenek vardir. Açik bir seçenek basit bir tasarruf hesabidir. Kavramina benzer bir rant denilen bir sey oldugunu. Bir hesaba götürü ödeyerek, bir kisinin hayatinin geri kalani için vergiden muaf ödemeleri korur. Ancak, bu genellikle ücret ve kesintiler çok sayida telafi edilebilir. Bu ömür boyu yardima ihtiyaci olan ve kendi gayrimenkul kendi olanlar için bir rant cazip hale getirecek, ama herkes için bir seçenek olmayabilir.

Genis itiraz olabilir güvenli bir yatirim seçenegi geleneksel veya Roth IRA yatirim yapiyor. Roth IRA geleneksel sürümü ile ayni, ama bir farkla ile. Bunun yerine çekilmesi de vergi yapmak yerine, onlar ön disari alinir. Buna ek olarak, belirli bir yas sonra, çekme vergi serbest yapilir. Çogu insan ödemelerini onlara daha fazla para bosaltmak için izin, vergi ücretsiz yapilir zaman emeklilik yaklasiyor olacak çünkü bu yararli olabilir. Ne olursa olsun seçtiginiz seçenek, bu yatirim emeklilik bu formlari sizin için olup olmadigini anlamak önemlidir.

Emeklilik için yatirim için bir baslangiç ??kilavuzu 401k seçenekleri ele almadan olmaz. 401k özelliklerine bagli olarak, bu emeklilik dogru yatirim için en cazip seçenek olabilir. Eger sirket birakmalisiniz Ilk olarak, bu devredilebilir. Ikincisi, genellikle Sonunda içeri koymak para ile yapilir yatirim seçebilirsiniz, bir 401k genellikle isveren tüm ya da 401k koymak paranin bir kismini maç olacak eslesen bir plani ile birlikte gelir. Büyük bir tesvik olarak bu eylemler, ayni emeklilik büyük ödemeler yol açabilir.

Eger emeklilik için planlama dikkate alinmasi gereken birçok seçenek vardir. En iyi tavsiye 401k yatirim disinda herhangi bir karar vermeden önce profesyonel bir danismak olacaktir. Bankalar genellikle akilda en iyi çikarlari bu yüzden plani üzerinde profesyonel bir göz atmak yararli olabilir. Biraz sert gibi gözükse de, sizin emeklilik ve geride birakmak olacak bu gelecegi için planliyoruz. Hafifçe kadar önemli bir sey almayiniz. Dogru yardimiyla, emeklilik için yatirim kolay ve güven verici olabilir.