emeklilik hala güvenli

Günümüz durgunlasan borsa ile, finans kurumu kefalet-çikislari ve ekonomik kriz, hiç kimse kendi emeklilik plani endisesi için ortalama bir Amerikali suçlayabilir. Peki, iyi bir haber ve bu sayesinde kötü haber de var. Bunu çesitli sekillerde korunmaktadir çünkü böylece kazandiginiz emeklilik çok güvenli oldugunu gerçegi ile teselli edilmelidir. Ancak, emeklilik yasi isabet önce isveren tarafindan karsilanacaktir için kullanilan geleneksel emeklilik programlari yakinda bile uzak alinabilir kötü haber.

Geleneksel emeklilik planlari hakkinda bilmeniz gerekenler
Eger emeklilik yasi isabet kez özünde, planin bu tür bir garanti yillik getiri saglar. Yillik ödeme hizmet yil ve geçen ortalama maas dayanmaktadir. Sirket en paranin katkida bulunur. Ve 401 (k) plani aksine, birikir para nedeniyle dalgalanan borsa azalmis olmayacaktir.

Kurumsal isverenler borsa çöküyor bile finanse edilen geleneksel emeklilik planlari korumak için gereklidir. Congressed bir sirket her yil emeklilik planina koymak gerekir nakit miktarini belirler 2006 yilinda Emeklilik Koruma Yasasi geçti. Ayni sirket tarafindan en az bes yil için kapali oldum sürece, sirketin plani kaldirsa bile emeklilik üzerine ödeme hakkina sahiptir. Sadece yakalamak size 55 vurmak kadar bu hak emeklilik yasi oldugu için beklemek zorunda olmasidir.

neden isveren emeklilik planlari “dondurmak” istiyor musunuz
Yasal, kurumsal isverenler planlarini dondurabilirsiniz. Bugünkü ekonomik ortamda, onlar cazip olan nedenleri bir yeri vardir. Emeklilik plani varliklarinin tüm emeklilik karsilamak için yeterli para kazanmak yoksa, sirket tutarsizlik telafi çünkü Örnegin, geleneksel emeklilik planlari bir risk olarak görülmektedir.

Bu yerine borç geri ödemeleri, temettü ve yeni yatirimlar için nakit kullanarak, kurumsal isveren emeklilik tazminati ödemek için nakit akisi aktarmak için gerekli oldugu anlamina gelir. Emeklilik fonlarinin varlik çogunlugu hisse senetleri ile bagli, çünkü ek olarak, sirketlerin borsa bozulur zaman daha fazla ödemek zorunda oldugu yüksek bir olasiliktir.

Bu gelismeler 401 (k) planlari çalisanlari koymak, Fortune 500 de dahil olmak üzere sirketlerin artan sayida, ikna var. Donma ile en büyük sorun yararlari sonsuza kadar mevcut düzeyde kilitlenir olmasidir. Emeklilik 2000 $ iken sirket planini dondurdu Eger 25 yil daha sirket ile kalmak bile, emeklilik yasi üzerine ayni miktarda alirsiniz.