emeklilik yasamin bir geregi planlari

Bir kisi onun çocuklari ve aileleri için iyi bir yetistirme vermek için bütün hayatini çalisir. Ama aile bugünkü arttirirken onun gelecegi hakkinda unutur. Bir kisi saglik sigortasi, araba sigortasi, ve para tasarrufu politikalari her türlü seçmesi ama en önemli zaman tutan ve bir kisi emekli oldugunda olmasidir gelecegin unutmayin. Gelir yok denecek kadar oldugu için bir kisi baslangiçta düsünmek ve emeklilik plani için erken planlamak gerekiyor.
Emeklilik plani Ihtiyaci: –
. 1) Hayir Ortak Aile Kültür: Hint artik ortak bir aile kültürü ve genç profesyoneller sonsuza kadar farkli sehirlere hareket ediyor hareket edilir. Bu yüzden gelecekteki güvenli hale getirmek için, onlar iyi bir emeklilik plani yatirim yapabilirsiniz.
. 2) Artan maliyetler: insanlar vardi ne olursa olsun hayatta böylece Daha önce yasam maliyeti çok düsük oldu. Ama simdi artan maliyetler olan insanlar istikrarli bir gelir olmasi gerekir ve bunun için bu plan kullanisli geliyor.
3.) Ayrica tibbi hizmetler iyilesme sonra, ömrü insanlar için artar. Bu nedenle, emekli olduktan sonra çalisma disi olarak daha fazla zaman harcamak. Bu yüzden tekrar bir plan burada gereklidir.
Policybazaar.com akilda yas ve ihtiyaçlariniza tutarak, emeklilik planlari genis bir yelpazede sunar, web sitesi hakkinda bilgi vermek için bir kaç dakika policybazaar.com ihtiyaçlariniz için uygun en iyi plani tavsiye saglayacaktir. Emeklilik policybazaar.com üzerinde hesap makinesi prim ve miktari olgunluk ve de düzenli bir gelir belirlemek için yardimci olur planladigini, söylemeye gerek yok.
Hindistan emeklilik planlari türleri:

Kamu ve özel sektörden temin planlari çesitli türleri vardir:

Yasam rant Planlari: Bu plan uyarinca, bir kisi o yasiyor zamana kadar düzenli bir gelir sahiptir. Kisinin ölümü üzerine ilk yatirim tutari yararlanici geri verilir.
Garantili Dönem rant: Bu planda bir süre düzenli gelir için ayarlanir. Kisi o yasiyor zaman kadar aylik gelir elde etmek için devam ediyor. O dönem dönem önce ölürse süresi sona kadar, yararlanici kalan aylik gelir alir.

Bazi rant: Bu planda, kisinin düzenli gelir belirli bir süre verilir. Süre sonra kisi yasiyor ise, gelir durdu ve politika garantili süre sonra zaman asimina ugrar.

Ertelenmis rant: Bu plan uyarinca, bir kisinin yil sayisi için bir fon yatirim yapmaya devam ediyor. Ve sonra bu fonu emekli için düzenli bir gelir verebilir emeklilik planina yatirim için kullanilir.
Birkaç mevcut planlari: –
ICICI Pru Ömrü Maxima ile birlikte ICICI Pru Lifestage esnek gelir ve sigorta yardimlari hem saglayan iki popüler planlari vardir.
Güven Hayat Süper Altin Yillar Dönem da kontör prim ödeme yapabilirsiniz bir birim bagli emeklilik geliri vardir.
Her zaman policybazaar.com ziyaret ve prim ve olgunluk miktarlari hakkinda emeklilik plani hesap makinesi de kontrol edebilirsiniz. Diger karsilastirmalar kendiniz ve gelecek için en iyi emeklilik plani sadece birkaç tiklama ile güvenli olabilir seçmek için yapilabilir.