emtia mevsimsellik ve ne bu bahar konuda kahve vadeli diyor

Mal ticaret mevsimsellik ilkesi en çok göz ardi biri olan ve basarili bir sekilde ticaret bence en önemli faktörler. Bir yikici kayiplari önlemek veya kazanç üst düzeye çikarmak için ise belirli mal, kahve vadeli örnegin islem yaparken, mevsimsellik dinsel dikkat edilmelidir. Peki Mevsimsellik oldugunu ve nasil emtia vadeli fiyatlar nasil etkiler?

Mevsimsellik her yil, yilin belirli bir zamanda artis veya düsüs olan parça vadeli fiyatlar için egilimidir. Birçok tarimsal emtia, mevsimsellik hasat döngüleri bir sonucudur. Kaynagi bol oldugunda fiyatlari düsmeye, ve arz azalir zaman yükselir. Kaynagi herhangi bir dogal afetler engelleme, istikrarli olma egilimindedir altin veya ham petrol gibi diger emtia, mevsimsellik mevsimsel talep sekillerindeki degisiklikler ile belirlenir. Örnegin, ham petrol fiyatlari önümüzdeki yaz sürüs sezonu baharinda artis egilimi ve tekrar kis isitma sezonunda faktör için yaz sonuna yakin. En mallarin bir on yillik bir çalisma bu olgu dogrular ve mevsimsel fiyat egilimleri çogu zaman saygi gerektigini.

Biz mevsimsellik ne oldugunu biliyorum Simdi, en bu bahar için kahve vadeli olan alaka konusalim. Kahve tüm dis ticarete konu olan mallarin arasinda en güçlü mevsimsel egilimlerin bazilarina sahiptir. Fiyatlari Brezilya hasat gelen çevrimiçi agirligi altinda çökmeye egilimi nerede en dramatik mevsimsel, Haziran ayinda ortaya çikar. Dünyada kahve üretiminin çogunlugu olusturan sadece birkaç büyük oyuncular oldugundan, üretim döngüleri agir fiyatlari etkiler. Yilin sonuna dogru yaz aylarinda Brezilya ve Vietnam, hem de taze kahve büyük miktarlarda katkida bulunur. Bu vadeli fiyatlar üzerinde agir agirliklarinin egilimi bir yüktür. Ancak son yillarda, giderek dünya çapinda talep ve dünya çapinda tedarik büyüme tüketimi ile ayak uydurmustur degil gerçegi nedeniyle tirmanma nedeniyle, mevsimsel etkiler daha belirgin hale gelmistir. Yaz aylarinda düsük trend ise 2004 yilindan bu yana her yil, takip eden yilin Ekim-Mart aylari daha yüksek fiyatlarla egilim gördük.

Simdi ilkbaharda biz 2009-2010 sezonu için kahve ürün büyük bir açigin doruk konum aslinda tirmanmaya kahve vadeli fiyatlar için bu mevsimsel egilimi eklemek saglar, gerçegi üretmeyi kahve stoklari (rezerv) yerleri düsük bir her zaman vardir ve tüketim göre bu dünya çapinda rezervleri otuz yildir görülmeyen seviyelere altindadir. Bu kahve vadeli için mükemmel bir firtina, ve kayitli tarihinin en büyük boga vadede neden oluyor. Ancak bu faktörlerin bazi yeni degil, neden fiyatlari henüz olarak tirmanma basladi degil mi? Geri bizim makalenin basligi iyi arkadaslar,. Mevsimsellik. 2.008 hisse senetleri için iyi bir anlasma ekleyerek, cömert bir yil kahve üretimi oldu. Bu ve küresel mali krizin orada her varlik sinifi para çekti. Bu yüzden insanlar yatirim yapmaya korkuyorlar bir zamanda arz fazlaligi kapali sürme oldum. Ben bu pazar için katalizör kösede olduguna inaniyorum. Biz Vietnamca ve Kolomb bitkileri temizlenir ve sadece birkaç ay Brezilya hasat bir döngüsel küçük kirpma önce var ettik olarak önümüzdeki kahve açiginin piyasa fiyatlari artik herhangi bir zamanda baslayacak. Mevsimsellik zaman bu açigi fiyat için kahve için buraya oldugunu göstermektedir. Bu yüzden mal komisyoncu temas ve uzun gitmek, ya da bir kahve ETF kendinizi satin almak ve siki asmak, biz hakkinda hatirlamak çalistirmak bir boga görmek sensin.