en iyi cd oranlari için cd laddering

Mevduat Sertifikalari veya CD, para yatirim için son derece istikrarli bir yol olarak birçok kisi tarafindan kabul edilir. Mevduat çogu sertifikalari saygin finansal kurumlar tarafindan sunulan ve ABD’de en CD’leri de FDIC sartlarina uygun olarak sigortalidir. Mükemmel geliyor, ancak CD daha az çekici özelliklerinden biri para “dönem” olarak bilinen zaman bir uzunlugu için banka kararli olmasidir. Bir yatirimci dönem bitmeden paralarini çekmek için çalisirsa, onlar erken çekilmesi için oldukça büyük cezalar ödemek için gerekli olabilir. Bir kisa vadeli CD seçmek için meyilli olsa da, sik sik en yüksek CD oranlari ile 4 yil veya 5 yil CD (ve bazen daha uzun) göreceksiniz. Paranizi er erismek için ihtiyaç halinde bazi esneklik koruyarak Peki nasil bir uzun vadeli CD bulunan en iyi CD oranlari elde mi?

Bu sorunun cevabi bir CD Ladder kullanilmasidir. Mevduat Belgelerinin Laddering arkasindaki strateji, sadece dönem uzunluklari birbirinden farkli birkaç CD arasinda CD’ler için planlanan portföy bölümünü bölen, en basit açisindan koymak.

Eger mevduat sertifikasi yatirim 60.000 $, vardi ve eger bir örnek olarak, uzakta en az 20.000 $ erisimini fazla bir yil asla emin olmak istedim, o zaman farkli dönem uzunluklari üç 20.000 $ CD satin alabilirsiniz. Bu durumda, sen-ebil bir 3 yil vadeli, 2 yil vadeli 1 yil vadeli, bir CD ve bir CD ile bir CD ile.

Eger merdiven bir “basamak” kapma bir yil içinde her zaman bir durumda sasirtici açisindan sonuçlari. Henüz para çekmek için hazir degilseniz Böylece, bir yillik bir dönem CD sona erecek zaman, bunun yerine mevduat bir 3 yillik sertifika satin alabilirsiniz ve hala CD’leri ayni sekilde sendeleyerek var – senin 2 yil CD olurdu simdi sadece çünkü bir yil sol var, ve 3 yil CD simdi sadece iki yil sol olurdu. Sen mevduat belgesi yenilenmesi için gelir ihtiyaçlariniza her zaman yeniden ele alma seçenegine sahip. CD Laddering bir diger önemli yönü bir faiz orani mahkum olmaktan fonlarin tüm engeller ve bunun yerine piyasa oranlarinin artirilmasi durumunda yüksek oranlarda her sonlandirma CD yeniden yatirim için izin verir olmasidir.

Bir CD laddering strateji paranin bir kismini erisimi olmadan yatirim yapmak istediginiz para belirli bir miktar ve rahat bir varlik oldugu süreyi uyacak sekilde ayarlanabilir. Mevduat belgesi ve sendeleyerek terimlerin esneklik istikrar için cazip, bu nedenle, daha sonra bir CD Merdiven sizin için dogru yatirim olup olmadigini tartismak için mali danisman ile kontrol ediniz.