enerji stoklari vs finansal hisse senetleri

Enerji sektöründe son selloff ragmen, bu hisse senetlerinin çogu hala yil büyük kazançlar ile gelenek vardir.

Bu büyük bankalar varlik tasfiye ve bilançolarini desteklemek için sermaye artirmak zorunda kaldilar gibi dik kayiplar olan finans sektörü, hisse senetleri keskin bir tezat teskil ediyor.

Stoklarin bu iki grup bu streç sirasinda zit kutuplar olarak görev Çünkü, su anda daha cazip yatirim hedefi olan ilgili birçok konusmalar tetikledi, yüksek uçan enerji hisse senetleri ya da finansal hisse senetleri asagi dövüldü.

kazanç hakkinda onun tüm
Eger kazanç resme bir göz atin, bu argüman çok tek tarafli olur.
Ham petrol fiyatlari son zamanlarda düsük batirilmis, ancak tarihsel normlarina göre hala çok yüksek ve bu enerji sirketleri için büyük kazanç çevirmek olacaktir. Bu dinamik analist tahminleri dogrultusunda ifade görebilirsiniz.

Encore satin alma Co (EAC) hisse hala son satmak hisse senetlerinin ragmen yil keskin kadar ticaret vardir, ama tahminler mevcut yillik tahmini hisse basina $ hisse basina 5.07 ilerleyen ile, hisse senedi fiyati ile birlikte artti 90 gün önce hisse basina 3,63 $. Kazanç güç bu tür daha fazla pay takdir için temel gücü bol saglar.

Mali tarafta kazanç resim çok farkli görünüyor. Wachovia Bank A.S. ‘nin (WB) hisse fiyati birçok yatirimci hisse senedi ilan neden, 2008 yili yüksek yarisi seviyesinde islem “ucuz” dir. Ancak sirketin sadece en son çeyreginde bir dik kaybi yayinlanmistir ve analistler sürekli kazanç zayiflik yansitma. Mevcut yillik tahmini simdi asagi hisse basina 1,60 dolar, 60 gün önce bir kazancindan, $ hisse basina 2.15 kaybi yansitmaktadir.

iki hisse senetleri
Bu kayda göre, iki hisse senetleri, enerji sektöründe bir ve finansal sektörden birine de bir göz atalim.
Apache Corp (APA) hisse de satmak stok en son ragmen, yil çok daha yüksek gelenek vardir. Ama bir kez daha, bu hisse senedi analisti tahminleri ile ilerlemistir. Mevcut yillik tahmini en fazla 90 gün önce $ 13,01 dan, hisse basina 15,53 $ duruyor. Bu seviyelerde, bu hisse senedi bir ileri P / sadece 6.8X birden fazla E, genel piyasa için dik bir indirim tasiyan, büyük bir pazarlik gibi görünüyor.

Sirket likidite sorunlari ile sarsildi sonra Fannie Mae (FNM) hisse 52 haftanin en yüksek hisse senetlerinin sadece bir kismini gelenek vardir. Bu düsük fiyatlar yatirimcilarin ilgi bol yaratti, ancak sirketin kazanç kapasitelerini ciddi hasar görmüs. Mevcut yillik tahmini $ hisse basina 6.01 90 gün önce $ hisse basina 2.02 kaybi keskin bir artis kaybi yansitmaktadir.

sonuç
Kazanç en önemli faktör sürüs hisse fiyati takdir vardir. Kazanç gerçek mali üretim kapsaminda bir sirketin hisse senedi fiyati çerçeve bir yatirimci saglar. hisse senedi fiyatlari her zaman çilginca salincak, ancak kendi basina bu küçük deger tasir. Gerçek ve tahmini kazanç güvenmek yatirim stratejileri olusturarak, yatirimcilarin uzun vadeli kazançlar üretmek için gerekli temel gücü olan sirketler kendilerini adeta birlesmis durumda.