erken emeklilik için yatirim

Modern isçi sinifi profesyonellerin temel amaci emeklilik yasina kadar yatirimlarin en yüksek deger birikimi oldugunu. Kendi basari için, mümkün oldugu kadar erken para tasarruf için çok önemlidir.

Asagida belirtilen örnegi yukarida belirtilen noktaya açikliyor.

Iki yatirimcilarin durumunda, yatirimci A ve yatirimci B Yatirimci bir mevduat fazla bir sey eklemeden 35 yasindan itibaren baslayan 10 yillik bir süre için 12,000 Dolar her yil almak. Yatirimci tarafindan toplam katkisi A yaklasik 1, 20.000 gelir. 45 yas ve daha sonra, önümüzdeki 20 yil için 12,000 Dolar her yil bir miktar yatirim kadar ikinci yatirimci, yatirimci B bekler. Yatirimci B toplam katkisi yaklasik 2 $, 40.000 geliyor. Her iki Kayitli Emeklilik Tasarruf Plani vergilerden bilesik korunakli 7% faiz, kazanmak.

Yatirimcinin yatirim bir yaklasik 686.494 $ gelecegini ise zaman, 65 yasina hem de yatirimci B yatirimlarinin 526.382 $ gelirdi. Bir yatirimci B çok daha iyi yapiyor yatirimci nedeni bir önceki basladi yatirimci, bir gerçektir. Zamanla, faiz bilesik son derece güçlüdür.

stratejik yatirimlar:

Saglam bir yatirim stratejisi kullanmak için daha yüksek emeklilik tasarruf basari bir sonraki en önemli rolü oldugunu. Ancak, ses strateji mutlaka güvenli bir strateji degildir. Bunun yerine, ses stratejisi bir süre içinde yillik ortalama getirilerinin artirilmasi ile risk ilimli bir formu alarak çok daha fazla olacak içerir biridir.

Örnegin, 1 $ 00.000 ile yaptigi yatirimlar baslayan bir yatirimci düsünün. Üç yil sonra,% 5 oraninda bilesik portföy degeri yaklasik 444.671 $ gelebilir. Ancak,% 8 oraninda portföy bilesikler, degeri yaklasik 1.052.470 $ gelirdi. Bu temel fark ve bir emekli ve hayatinin geri kalan zevk konfor seviyesi için çok sey anlamina gelebilir. Bu ilave% 2 veya ortalama yillik döner% 3 üretmek için, çok çalismak için gerekli olan neden olarak nedeni göstermektedir.

Yatirim güvenli seklinde kisa vadeli devlet tahvili ve devlet hazine bonolari tutmaktir. Halen, bu en fazla 5% her yil bir dönüs saglar.

finansman emeklilik için yatirim:

Çogu insan mevcut emeklilik fon için kendi tasarruf çizim için, çok sik, en güvenli yol en mantikli. Bu tahvili ve hazine bonosu yatirim degeri kaybetmemek için kesin anlamina gelecektir. Bununla birlikte, yatirim ile ilgili tüm sorunlari gibi, hatta bu güvenli yaklasim diger bazi sakincalari vardir.

Yatirim fonlari ile hisse senedi yatirim yaptik bu emekli insanlar için, sistematik bir çekilme plani tahvil sahibi için bir seçenek olarak iyi çalisiyor.

Giderleri yüksek Ancak, miktari tahvil faiz kazanilan ragmen zaten tahvillerine yatirim yapmis yatirimcilar için mevcut giderleri için yeterlidir, bu 10 ila 15 yil içinde yeterli olmayabilir. Bu emekli ve iki yil veya yasam beklentisi yil daha karsi karsiya olan insanlar için saglam bir stratejidir.