es Emini gün ticaret temelleri-uzun ya da esnaf kisa

Ikinize de yukari ve asagi pazarlarda para kazanabilirsiniz iddia ticaret programlari görünce sik sik bir kikirdama olsun. Tabii ki uzun bir konumda olan ve piyasa asagi gidiyor zaman kisa bir konumda olan pazar gidiyor zaman, olabilir. Bu, ilk bakista, oldukça basit AOS.

Ama nasil gerçekten çalisir?

Ilk olarak, Äúshort, AU ve, Äúlong, AU ticaret stoklari uygulanan edildigi sekilde için karsi vadeli islem sözlesmeleri için söz ederken Äúlong, AU ve, Äúshort, AU, için mekanizmalar ve terminoloji farkli oldugunu bana isaret izin. Islemlerin iki tip sonuç benzer olsa da, kisa bir hisse senedi ve vadeli gerçeklestirmek için mekanizma kisa oldukça farklidir.

Spekülasyon tüccarlar uzun gittiginizde, onlar fiyat bir elektronik ticaret karsiliginda artacak tahmin. Fikir, açiklamak bize Dow Emini (YM sözlesme denir) fiyati 1000 ticaret ve uzun satin diyelim oldukça basittir, sizin umut fiyat kadar gidecek olmasi ve sattiginiz zaman kar olacak.

Spekülatörler kisa satmak, onlar fiyat bir elektronik ticaret karsiliginda düsecek tahmin. Yine, fikir oldukça benzer. AOS tekrar YM sözlesme fiyati 1000 oldugunu ve kisa satmak demek, izin, sizin umut fiyati asagi gidecek oldugunu ve pozisyon kapattiginizda kar olacaktir.

Yani, özünde, bir pozisyon sizi ilk önce satmak satin almak ve kisa bir konumda sonra (kapatmadan denir) disari satin almak ilk satmak.

Size para satin almak uzun oluyor ve piyasa yukari hareket yapabilir simdi anliyorum ve kisa satmak ve piyasa asagi hareket eder. Ama bu iyi bir haber ve kötü haber bir teklif. Uzun pozisyon almak ve piyasa yukari hareket ederse, kar potansiyeli sinirsizdir, ve kisa pozisyon için tam tersi. Bu vadeli islem sözlesmeleri çok cazip hale getirmektedir. Ama vadeli islem sözlesmeleri de isiriklari bir köpek vardir ve uzun gidip pazar düsündüm ters yönde, asagi hareket ederse, kaybi için potansiyel sinirsizdir. Eger kisa satmak ve piyasa yukari hareket ederse ayni, kisa pozisyonlari ile geçerlidir, kaybi için potansiyel sinirsizdir.

Uh-oh, o kadar da harika bu degil, AOT ses, degil mi?

Tüm vadeli spekülatörler riskini sinirlamak istihdam tedbirler vardir. Bu durur denir ve don, AOT bir kaybi hesabi yok izin emin olmak için durur kullanarak kullanilan yöntemler ilerideki bir yazida biraz zaman geçireceksiniz. , Bireylerin vadeli hesabinin boyutu için uygun olmayan büyük pozisyon almayan gelecek hesap Ayrica, dogru para yönetimi, ticaret kaçinan sonuçlari önlemek için uyulmasi gerekir. Anlamak için bu son paragrafta Önemli olan yukari ve asagi piyasalarinda islem olabilir ve tüm tüccarlar ticaret riskini kontrol etmek için önlemler kullanir.