faiz oranlari hizli kilavuzu

Faiz oranlari da artmaktadir, özellikle hava neredeyse kadar hakkinda konustuk. Onlarin yükseltmek karar veya düsük faiz oranlari digerleri arasinda tüketici güveni, perakende satis, uluslararasi banka kredisi için bankanin fiyat ve Avustralya dolari nasil performans gibi bilgi, dayanmaktadir.

RBA olan sorunlardan biri eylemlerinin ekonomiye asagi filtre önce çok sik birkaç ay sürer olmasidir. Örnegin, oranlarinin yükselmesi birkaç ay için ekonominin yavaslama istenen etkiyi olmayabilir. O zaman isler kontrolden alabilir, faiz oranlari küçük miktarlarda ve hizli bir sekilde, yerine büyük miktarda ve sadece bir kez yetistirilir bu yüzden bu yüzden. Özellikle ev kredisi olanlar – – bu kadar faiz oranlarindaki artislarin ayni sekilde düsen sonra kontrol istikrarli bir büyüme yerine artan disari vardir ve böylece ekonomi yavaslar olur kimse faiz oranlarinin yükselmesi görmek için seviyor olsa.

Avustralya Merkez Bankasi (RBA) faiz oranlarinin yükseltilmesi ve indirme sorumludur, ama bunu yapmak için onlarin karari çok, çesitli faktörlere baglidir. Ve onlar sadece ayaklari ile süslü masalarinda oturup, ama durum incelemek için 11 defa uymayan.

Onlarin yükseltmek karar veya düsük faiz oranlari digerleri arasinda tüketici güveni, perakende satis, uluslararasi banka kredisi için bankanin fiyat ve Avustralya dolari nasil performans gibi bilgi, dayanmaktadir. RBA olan sorunlardan biri eylemlerinin ekonomiye asagi filtre önce çok sik birkaç ay sürer olmasidir. Örnegin, oranlarinin yükselmesi birkaç ay için ekonominin yavaslama istenen etkiyi olmayabilir. O zaman isler kontrolden alabilir, faiz oranlari küçük miktarlarda ve hizli bir sekilde, yerine büyük miktarda ve sadece bir kez yetistirilir bu yüzden bu yüzden.