faiz vadeli islem sözlesmeleri 2

Ticaret Chicago Board 30 yillik T-tahvil, 10 yillik T-notlar ve 5 yillik T-notlari vadeli islem sözlesmeleri sunuyor. Her sözlesme temel menkul 100.000 $ degerinde temsil eder.

Ancak, bu tür tahvilleri vadesi bagli olarak az ya da çok deger oldugunu unutmayin. (Bir yil içinde sona erecek Tahvil az kupon ödemeleri toplamak için kalan yirmi yillik daha deger.)

Bu nedenle, bu vadeli sözlesme fazla döviz yönergelere göre Hazine güvenlik, teslim menkul bir dizi, bu tür bir temsilcisi indeksi gibidir.

CBOT onlarin vadeli islem sözlesmeleri oldukça temel senetlerini ifade eder saglamak için katsayilar gelistirmistir. Dönüsüm faktörü olan nominal degerli vadeye kadar% 6 verim bir kupon orani olsaydi fiyati ne olacagini açisindan güvenlik fiyat temsil eder.

Bu nedenle, daha az% 6 faiz orani olan devlet tahvili 1 altinda bir dönüsüm faktörü var. 6 üzerinde% oraninda olanlar 1 üzerinde bir dönüsüm faktörü var.

Bu nedenle, bu çok karmasik alabilirsiniz, ve tüm dönüsüm faktörleri bilmek gerek yoktur. Bilmeniz gereken tüm her $ 100,000 sözlesmede tahvillerin degeri her 100.000 $ senet sözlesme için vale esdeger oldugundan emin olmak için bir sistem olmasidir.

Tüm bu sözlesmeler üç ayda bir sona: Mart, Haziran, Eylül ve Aralik.

En likit ay ileri ay veya en yakin son ay vardir. Simdi Temmuzdayiz ise, Eylül sözlesme ticaret. Sen Aralik sözlesme piyasada çok ince bulacaksiniz.

100.000 $ T-Bond sözlesmeleri nominal degeri (veya nominal degeri) kesirleri cinsindendir. Bir kene bir noktanin 1/32 için 31,25 $ oldugunu.

115-26: Onlar böyle bir sey ariyoruz cinsindendir. Bu 115,000 ve 26/32 oldugunu. Her 1/32 $ 31,25 oldugu için, bu 26 var X 31.25 115,812.50 sözlesme degerinin toplam = $ 812,50,. Her turda 1.000 $ kadar tam kolu hareket 115 116 olacak, bir kolu olarak bilinir.

Yillar önce, bu uzun bag ciddi vadeli yatirimcilar için tek pazar oldu. Amerika Birlesik Devletleri Hazine Bakanligi bir düzenli olarak yeni tahvil ihraci durdu Ancak, onun popülaritesi düstü.

“Bag” uzun vadeli oldugundan, bu en faiz orani riski tasimaktadir ve bu nedenle faiz orani en yüksek ödemek zorundadir. Bu getiri egrisi ne denir üst kisminda var.

Eger bu pazarlarda sürücü ekonomi anlamak için ticari faiz orani vadeli düsündügünü eger bu iyi bir fikir. Eger Federal Rezerv kendi toplantilarin ardindan ne yapacagini tahmin edebilirsiniz varsa, zengin alabilirsiniz.