finansal piyasalar daha kasilmalar görmek

ABD istihdam sayilari uzlasma tahminleri ötesinde -533.000, bir sekilde de geldi gibi pazarlarda, Cuma günü aci bir sarsinti aldi. Rakamlar üç yil için en kötü ve biz 2008 yilinda gördük “kez bir nesil” tipi asiri büyüyen kazik eklemek için baska bir örnegidir vardi. Cuma günü sayilari sadece bir kiyafet (ING) tarafindan tahmin edilen ve bir uç deger olarak görüldü ki. Ancak, bir isareti olarak, belki de piyasalarda ABD piyasalarinda aslinda Cuma günü yakin içine ralli basardi korkunç ekonomik haberlere inured hale gelmektedir. Dow, S & P 500 ve Nasdaq hafta asagi bitmis, ama iyi hafta alçak üzerinde.

ABD’de durgunluk içinde resmen oldugunu geçen hafta ilan olmayan bir olayin biraz oldu. Bir durgunluk bir süre için Ingiltere ve ABD ekonomileri hem de tren olmustur, ama dünya hükümetleri çesitli destek paketlerinin serbest olarak siddeti üzerinde iyimserlik veya korku, son hafta içinde artma ve azalma olmustur. Geçen hafta yatirimcilar kriter alçak kayit asagi verim iterek, ABD Hazine bonolarina olan uçan ile, iyimserler için kesinlikle degildi. Cuma NF Bordro numaralari birçok Amerikali zaten yasiyoruz ne dogruladi, özel istihdam insanlarin sayisi düsüyor. Hazir kredi gibi, is Atlantik’in her iki tarafinda sikti edilmektedir.

En son Ingiltere’de satin alma yöneticileri arastirmasi Ingiltere’de üretim Kasim ayinda bir rekor düzeyde düstü. Ayrica 1992 yilindan bu yana en sözlesmeli ABD üretiminde düsme ayna benzer kayit düsüsler. Özellikle Ingiltere için görünüm mortgage kredileri yakin rekor düsük seviyesine düsen, korkunç görünüyor. Yoksul imalat verileri ve dramatik faiz indirimleri en önemli para birimleri karsisinda sterlin keskin düsük gönderdi. Geçen hafta, sterlin Euro, Avrupa tek para biriminin bu yana en düsük seviyesine karsi 0,87250 vurdu.

ABD Hazine talebi durdurma hiçbir belirti gösterir. Buna ek olarak, ülke kredi temerrüt swaplari planlanan tesvik paketlerinin maliyet ve küresel durgunluk artan siddeti yansitan, tavana gitti. Ingiltere’de sadece 8.9 idi için yilin basinda, Kredi temerrüt yayildi. Geçen hafta onlar 10.000 $ egemen yatirim sigorta için 125 $ mal olacak, yani 125 daha yüksek tasindi. Arjantin 4000 için bir hizla ise Almanya su anda, en düsük CDS seviyesi vardir. Rusya da 800 yaklasan CDS seviyeleri ile yükselir. Cuma günü borsa kurtarma baska biraz daha az kiyamet masal söylerken onun asiri hareket ile, tahvil piyasasi, bir hikaye anlatiyor.

Ham petrol fiyatlari slayt devam ederken kaynak ve enerji stoklari baski altinda idi. Petrol fiyatlari 47 $ altinda da, petrol fiyatlari simdi Temmuz ayinda zirveye 100 $ düsmüs, geçen hafta bir tür yüzyil yapti. Eger petrol 100 dolarin altinda yilin basladigi göz önüne alirsak düsüs çok daha dikkat çekicidir. Bu BP, Shell ve Exxon Mobil gibi petrol devleri nispeten iyi tutun basardi ragmen ham sonunda, sadece 40 $ üzerinde de hafta kapatildi. Petrol fiyatlari ve petrol devleri arasindaki farklilik muhtemelen petrol üreticilerinin pompalar fiyat ham petrol fiyati ile ayni önem tarafindan ayni düsmüs degil gibi, iyi marjlar elde edememek bir fonksiyonu olabilir.

Önümüzdeki hafta ekonomik duyurular öne Pazartesi günü Ingiltere ÜFE ve Sali günü imalat üretim içerir. ABD bekleyen konut satislari ticaret dengesi ve issizlik Persembe günü disari iddia ile Sali ögleden sonra serbest birakilir. Noel ile köseyi, ABD perakende satislar Cuma günü yakindan takip gibi olacak Michigan Üniversitesi tüketici güven numaralari olacak. Piyasalar kötü haber kadar gittiginizde, bu alicilar adim ve kontrol altina almak için istekli oldugunu olumlu bir isaret olabilir. Cuma günü miting 900 sadece utangaç S & P 500 getirildi ve buradan bir miting çok mümkün iken, 900 yukarida bazi havai direnç olabilir.

S & P 500 sonraki 9 gün boyunca herhangi bir zamanda 899 dokunacak tahmin bir tek dokunusla ticaret% 15 geri dönebilir.