gümüs sikke – Roosevelt gümüs Dimes

Eger çöp kutusu içine koymak ya da düsünmek sadece bir kaç sey çöp önemsiz oldugunu anlamak mi? Aslinda önemsiz satan iyi bir yasam elde bireyler oldugunu bilgili misiniz? Evet, bu dogrudur. Belki önemsiz gümüs duymus. Bu kategoride yer alan ürünler eski paralar içerir. Bu paralar külçe gümüs fiyatinin üstünde hiçbir madalyalar veya tahsil degere sahiptir. Onlar nispeten iyi durumda konum ve gümüs yapilmistir. Insanlar hala bu para toplamak nedeni düsük prim var ve yasal ihale konum vardir. Eger sinirli bir bütçeye sahip durumunda, gümüs spot fiyati üzerinden çok az veya hiç prim için bu paralar satin alabilirsiniz. Ayrica, kendi yüz degerini korumak ve yasal ihale kalmasi. Kolayca az miktarda veya oranlarda takas olabilir çünkü insanlar eski para satin olasi bir diger nedeni gerçekten. Roosevelt gümüs Dimes zaten önemsiz kabul edilir. Ancak, çogunluk toplama ve yatirim amaçli hala ikisini de merak ediyorlar. Eger Roosevelt Gümüs Dimes ilgileniyorsaniz, asagidaki hakkinda bilmek isteyebileceginiz para ile ilgili önemli gerçekler.

kisa tarihi
Roosevelt Dime 1946 yilinda üretilen bir Amerikan kurus parçasidir. Bu devletin ülkenin 32. baskani kaybi kisa bir süre sonra dagitilmistir. Madalyonun Bu tür Baskan Franklin Delano Roosevelt onur ve kredi vermek için kullanilmistir. O Infantil Felç Ulusal Vakfi ile yaptigi çalisma sonucunda olarak kabul edilmektedir. Bugün, ayni zamanda Dimes Mart çagirdi. Ilk olarak, para çocuk felci arastirmalari için para kazanmak ve ayni zamanda sevgili de dahil olmak üzere söz konusu hastaligin kurbanlarina yardim için kullanildi. Madalyonun Bu tür halka 30 Ocak 1946 tarihinde yayimlanmistir. Ilginç bir sekilde, zaten geç baskanin 64. dogum günü olurdu.

özellikleri
Bes para on kurus sikkeleri oldugunu. Gerçekten “bir kurus” olarak resmen etiketlenmistir. 1792 Sikkeleri Yasasi ilk olarak mezhep yetkili. Kurus 17.91 mm veya Ayrica inç 0,705 ölçüm çapi en küçük, bu arastirmaya göre kalinligi 1.35 mm ölçer, bu su anda dagitim için darp bu Amerikan sikke ince olmasi umulur.

Gümüs Roosevelt Dimes year1964 için 1946 kadar gelen Amerikan hükümeti tarafindan üretildi. Madalyonun ön yüzde tasarim eski baskani Franklin D. Roosevelt’in görüntü tasvir. Philadelphia nane, San Francisco nane ve Denver nane – Roosevelt gümüs Dimes üç farkli ABD hükümetinin nane de bu yil içinde basilmistir. Eger Gümüs Roosevelt Dimes yakindan bakmak olacaksa, sikke darp edildigi yer olmasi anlamina nane isareti “S” ve “D” ile para uyacaktir. S San Francisco Darphane ve D için olan Denver nane yapilan bu temsil eder. Para hiçbir nane isareti varsa, bu Philadelphia basilmistir anlamina gelir.

Bugün, Roosevelt Dimes hala yapiliyor. Bununla birlikte, gümüs versiyonlari artik darp vermistir. Son olanlar 1964 yilinda basilmistir. 1964 yilindan sonra, darp Dimes 1965 Sikkeleri Yasasi geçisi ile birlikte, bakir ve nikel gibi diger metaller disinda olusturulur. Onun yüzde 90 gümüs kompozisyon, bu 91.67% Bakir ve 8.33% Nikel olarak degistirilmistir. Sonra tekrar, 1992 yilinda baslayan, gümüs Roosevelt sikke ABD Darphane tarafindan olusturulan yillik koleksiyoncular ayarlar alindi.

Roosevelt Gümüs Dimes tarihinin hayati bir bilesenidir. Fiyati diger yatirim araca göre daha az maliyetli oldugu için iyi bir yatirimdir. Eger söz konusu para yatirim yapmak isterseniz, çevrimiçi iyi firsatlari aramak ya da yakindaki bir para saticisi ziyaret edebilirsiniz.