gümüs vs altin – daha iyi

Altin ve gümüs mali piyasadaki en önemli nadir metaller ikisidir. Her ikisi de tasarruflarini korumak isteyen herkes tarafindan çok iyi bir yatirim olarak kabul edilir. Ve, bu yatirim söz konusu oldugunda altin her zaman ilk tercihi olmustur bile, gümüs de akillica bir hareket oldugunu kanitlamistir. Gümüs altin bir kaldiraç oyun ve ayni zamanda varliklar için daha ucuz bir güvenli liman olarak görülüyor.

Size tam olarak fiyat, volatilite ve benzeri ile ilgili tüm bilgileri bildiginizden emin olun bir nadir metal almakla ilgilenen zaman nadir metal pazari, bu yüzden son derece degisken olabilir. Eger gümüs bir yatirim yapiminda ilgilenen zaman sanayi sektörünün sagligi çok önemlidir. Bunun nedeni arkasinda beyaz metal için talep daha çok bu sektörden geliyor olmasi. Gümüs için fiyat çok alternatif olabilir ama gümüs geldiginde her zaman güvenli bir dönüs olacak.

Beyaz metal piyasada talebini artirir iki yüzü vardir. Bir tarafta sektörün iyi yapiyor zaman sabit olacak endüstriyel talep vardir. Ve, diger taraftan, gümüs zor zamanlar kendi para ve tasarruf koruma biçimi görmek özel yatirimcilar vardir. Gümüs bu yatirim büyük bir dönüs getiren gelince potansiyel bir yeri vardir cazip bir yatirim aracidir. Tabii ki, biz altin düsman ile gümüs karsilastirmak zorunda, biz gümüs her zaman ikinci gelecek gerçegi itiraf etmeliyim. Bu degerli metal yatirim ilgilenen, bu ancak etkisi olmamalidir. Bu kar söz konusu oldugunda gümüs yatirimlari birçok memnuniyetini getirebilir, çünkü gümüs haksiz “yoksul adamin altin” olmanin açiklamasini kazanmistir. Ayrica, portföy çesitlendirmek istiyorum ama ilgilenmiyor ya da o anda dogru yatirim yapmak kadar para yok zaman, serit güvenli bir seçimdir.

Talep önemli ölçüde artmistir olarak Asya piyasalarinda, gümüs gerçekten iyi yapiyor. Arastirma Hindistan da çünkü kirsal insanlarin daha satin alma gücü verecek muson 2012 yilinda gümüs yogun yatirim baslayacak göstermektedir. Tek basina çiftçiler Hindistan’in gümüs talebinin% 60 için hesap için bu son derece önemlidir.

Bu yatirim söz konusu oldugunda, nadir metaller her zaman çok iyi bir seçimdir. Gümüs yatirimcilar yatirim ve piyasalar getirisini hala iyi yapiyorsun ile mutluyuz. Peki neden gümüs yatirimlara hiçbir göz size olasiligi var ne zaman?