gün ticaret – temelleri

Gün ticaret sizin pozisyonlar genellikle günün sonunda önce kapali sekilde ayni gün içinde hisse senetleri, hisse senedi opsiyonlari, para ve vadeli islem sözlesmeleri gibi finansal araçlar, alis ve satis uygulamadir.

Gün ticaret profesyonel yatirimcilarin tek bölge olmasi için kullanilir. Aslinda, birçok gün tüccar banka veya yatirim firmalari için çalismak. Teknoloji ve internet gelismeler, ancak, gün ticaret için hatta amatör tüccarlar sagladi.

Gün tüccarlar genellikle ticaret için borç. Bu yararlanarak dönüs ve büyük kar potansiyeli yüksek orani saglar. Bir gün tüccar milyonlarca dolar, bir yil kazanmak. Ancak, gün ticaret de son derece riskli olabilir. Uygun beceri ve araçlari olmadan, gün tüccar gibi kolayca ve hizli bir sekilde para kaybedebilir.

Toplu gün ticaret denir ragmen, gün ticaret birkaç farkli stilleri vardir. Bazi ticaret stilleri sunlardir:

ivme ticaret

Momentum ticaret bir hisse senedi veya diger finansal araçlar, bir ivme veya trend ile hareket inandigi bir stratejidir. Böylece, tirmanisa geçti stoklari artmaya devam varsayilmaktadir. Ayni sekilde, düsen hisse senetleri düsmeye devam edecektir. Bir ivme tüccar böylece yükseliyor hisse senedi satin alir ve kisa düsüyor olanlar satiyor.

tersi ticaret

Tersi Ticaret keskin bir ivme ticaret tezat. Tersi tüccarlar tirmanisa geçti hisse senetleri ters ve düsecek inaniyoruz. Tersi tüccar düsüyor hisse senedi satin alir ve kisa tirmanisa geçti hisse senetleri satiyor.

islemde

Sürekli, belli bir alandaki gelenek olmustur hisse senetleri için ticaret göz degisir gün tüccar. Bu hisse senetleri bir “direnis” fiyat vurduktan sonra bir “destek” fiyat ve sonbahar vurduktan sonra yükselir. Bir dizi tüccar bu nedenle destek fiyat ve direnç fiyat yakin kisa satan stoklari yakin hisse senetleri satin alir.

Günlük islem hakkinda daha fazla bilgi için, DayTradingModels.com kontrol