hazine güvenlik-güvenli bir yatirim

Hazine güvenlik para yatirim ve istikrarli bir getiri elde etmek için en güvenli seçenektir. Genellikle, hazine güvenlik bazi dengeler ile iliskili, ama senin onlari telafi edebilir. Hazine menkul dört tip, ayni anda saglamak ve verim, güvenlik ve iyi döner vardir.

hazine menkul türleri:

Hazine Bonosu: Kisacasi, T-fatura olarak adlandirilir. Bu birincil hazine güvenlik Hazine Amerikan Bakanligi araciligiyla availed oldugunu. Daha da önemlisi, belirgin nominal degerinden indirimli olarak islem görmektedir. Bu fatura genellikle kisa vadeli yatirim ve olgunluk elde etmek için bir yil daha kisa sürer. Bu tasarinin vade tarihine kadar ilgi hiçbir verilmesi vardir.

Hazine Not: Bu hazine yükümlülügünün baska bir türüdür. Hazine Bonosu farkli olarak, Hazine not vadesi ulasmak için iki ila on yil sürer. Her 6 ayda bir, yatirimci kupon ödeme veya faiz ödemeleri alir. Yatirimci faiz 2, 5 için ödeme veya vade 10 yil alir. Faiz ödemeleri $ 1.000 $ 10.000 ortalama degeri olabilir.

Hazine Bonosu: Tüm diger hazine menkul kiymetlerin en uzun vadeli temsil eder. Bu bag genellikle 30 yillik bir vadesi vardir. Hazine not benzer sekilde, bu bag da her 6 ay sonra kupon veya yatirim ödemeleri sunuyor. Hazine bölümü 2001 yil, bu bagin dogrudan verilmesi vazgeçmistir. Simdi, yatirim bag bu tür eski haline gelmistir. Ancak, bu bag yaygin ikincil piyasada islem görmektedir. Bu nedenle, son Hazine tahvil ihraç edilme vade sonuna kadar kullanmaya devam etmek mümkündür.

Hazine Enflasyon Korumali Güvenlik: Kisacasi, IPUÇLARI olarak adlandirilir. Bu Hazine güvenlik dördüncü ve son türüdür. Bu bag benzersiz ve menkul tüm diger türlü farklidir. Bu yatirim bag vade tarihine kadar enflasyon güvenlik temel deger ayari sunuyor. Düzeltme tutari Tüketici Fiyat Endeksi ile gider. Nedeniyle IPUÇLARI üzerinde kupon veya faiz ödeme düzeltilmis tutar farkli hangi,. Bu enflasyonun asagilayici etkilerine karsi yatirimci yatirim anapara tutari üzerinden tarh korumaktir.

Dünyanin en güçlü ekonomik ülkede bulunan Hazine Amerikan Bölümü, yedekler ve destekler bu hazine senetleri, bu nedenle çok güvenli bir yatirim olarak anilacaktir.

Olsa da, bu tahvilleri yatirimcilara göre güvenlik sunuyor, ama bu arada baska bir sirket veya belediye tahvilleri verim büyüme elde etmek için basarisiz. Bunun yerine büyüme daha, sermayenin korunmasi bu hazine menkul yatirim için ilgi insanlarin temel amaçtir.

hazine tahvil diger sürümleri:

Yukarida belirtilen hazine yatirimlarinin yani sira, Amerikan hükümeti sorunlari Patriot ve seritler (Kayitli Faiz ve Anapara Menkul Ayri Ticaret) baglar.

Patriot ve SERITLER Hazine tahvillerinin vadesi, ihraç tarihinden sonra 1 ile 30 yil arasinda düser. Bu Hazine bonosu bir T-fatura benzer bir yapiya sahip, ama güvenlik temel parça ve çikarlari farklidir.

Bu hazine tahvilleri Ulus ekonomisi ayarlayarak, temel denge veya faiz orani ile enflasyon korumak.