Herkes çok para yapmak istiyor

Kimse tüm hayatlarini kötü kalmak ya da çok para yapmak ve daha sonra tüm kaybetme hayal ediyor. Amerikan rüyasi bile daha derin, daha trajik derinlikleri için basli gibi görünen bir asagi dogru spiral ekonomi nedeniyle kisinin yasam tasarruf kaybetme içermez. Trajik belki de su anda yasiyoruz ekonomik krizin yikici, yasam bozma sonuçlari için çok düzenli bir kelimedir. Bazilari Durgunluk, digerleri Depresyon diyoruz. Demokratlar ve Cumhuriyetçiler hem de kabul edebilirsiniz tek sey ekonomi tamamen kirilmis ve sabit, ve hemen düzeltilmesi gereken olmasidir.

Illinois Üniversitesi’nden psikolog Ed Diener alinan son bilimsel arastirma, Urbana-Champaign bu zengin insanlar bize süper zengin bir sekilde mutsuz oldugunu iddia ettigi popüler mitler aksine, mutsuz degildir gösterir. Hepimiz bu biliyorum ama bunu kabul etmek nefret ediyorum. Biz çok para insanlarin yükü çesit var ve bu para ile insanlar da bize düsünmek istiyorum, ama gerçek su ki aslinda aci o kadar seffaf olduguna inanmak isterim. Gerçek su ki para hayati çok daha kolay hale getirir olmasidir. Para ile sizin kadar (ya da hiç) çalismak gerekmez. Kenara para bir çok acil durumlarda kurtaracak ve stres bir ton kaydedebilirsiniz. Dolar olan çocuklar daha iyi okullara gidip dolayisiyla daha iyi bir egitim almak anlamina gelir. Ayni sey saglik için de geçerli. Eger para varsa, genel saglik sigortasi veya saglik ücretleri hakkinda hiç umurumda degil. Neden endise olmalidir? Tüm bunlardan sonra, gelemez.

Bir sekilde daha gerçek ya da daha fazla kazançli is ya da daha fazla önemli gelir daha yüksek egitimli insanlar bile bir sekilde iyi olarak sinif çalisan insanlar dikkate ABD’de burada popüler olmasina ragmen zengin üst sinif insanlarin bu seytan, dünya çapinda evrensel bir sey degil . Ama en zengin asagi bakmak insanlar kendilerini zengin bir gün grev umut karsi umut, her hafta piyango bileti satin olanlardir. Onlar elit ile yer ticaret eger bir kalp atisi kadar yapardi.

Ben zengin insanlar fakir daha iyi oldugunu söylemiyorum. Bu güç bozarsa ve para, ergo güç, iki kat kadar bozarsa dogrudur. Zengin sahip olduklari ve diger degil çünkü onlar sadece istediklerini almak egilimindedir. Bu adil degil, ama hayat adil olmamisti. Adalet ve esitlik mükemmel idealleri ama gerçek hayatta onlarin pratik nadirdir. Öte yandan, son bellegi en hayirseverler birçok çok para ile Juggernauts olmustur. Armand Hammer ve tip ragmen, en üst yüzde biri en küçük hirs ve asiri tüketimi isik getirdigi zevksiz kötü tat gösterirler.

Para gelistirilen bu yana Sinif savaslari hiç var olmustur. Altin, nakit, elmas, mücevher, veya baska bir maddi zenginlik, bu kadar uzun insanlar çok para olan bu seyler ulasmak, onlari mutlu edecek ikna kalir her zaman oldugu gibi onlarin bir numarali öncelik olmaya devam edecektir olsun.