Hindistan yatirim fonlari son trendleri

Bugün açik yatirim yollari bol vardir. Bazilari bankalar mevduat, tahvil, hisse senedi, yatirim fonu yatirimlari ve kurumsal tahvil içerir. Yatirimcilar bankalar, tahvil ve riski düsüktür kurumsal tahvil para yatirim olabilir ve böylece döner vardir. Aksine, sirketlerin hisse senetleri riski yüksek olan, ancak, ayni zamanda döner orantili olarak yüksektir.

Geçen yildan bu yana son trendler açikça ortalama yatirimcilarin hisse senetlerine para kaybetmis oldugunu göstermektedir. Insanlar artik hisse senedi piyasalarinda uzmanliga sahip portföy yöneticileri için tercih baslamistir. Varlik yönetimi hizmeti vermek Hindistan’da birçok kurum vardir. Ortalama bir yatirimci yatirim fonlari ile siginak buldu.

Son birkaç yil içinde yatirim fonu sektöründe bir çok degisiklik olmustur. Çok uluslu sirketlerin çok dünya çapinda fonlari yönetmek için mesleki uzmanlik satin almis. Son birkaç ay içinde konsolidasyon yatirim fonu sektöründe orada devam etmektedir. Hindistan’da Yatirim fonlari simdi seçim semalari genis bir yelpazede sunuyoruz.

Yatirim fonlari kendi sayisiz avantajlari nedeniyle küçük ve büyük yatirimcilarin dünya çapinda en çok tercih edilen seçenek oldugu açiktir. Her sey hakkinda uzun vadeli finansal planlama var. Bu avantajlar özellikle çesitlendirme, profesyonel yönetim, döner potansiyel, verimlilik ve kullanimi kolay içerir.

Yatirim fonu yatirimlari nedeniyle çesitli doga düsük risk tasir. Bu gerçekten umurumda para yatirim yapmadan önce yatirim fonlarinin faydalari anlamak önemlidir.

Hint yatirim fonu endüstrisinin büyüklügü son birkaç yil içinde büyüdü. Hindistan simdi bu sektörde hakimiyeti olan iftihar edebilirsiniz. Halk AUM olarak bilinen yönetimi altinda toplam Varlik Nisan 2008’de Rs.5, 67, 601,98 crores Ocak 2000’de Rs.1, 01, 565 crores yükselmistir.

Hindistan Yatirim Fonlari Dernegi göre, yatirim fonu sektörünün büyüme olaganüstü olmustur. Bu endüstri gerçekten piyasada sadece 34 oyuncu ve fazla 480 semalari ile çok uzun bir yol kat etti.

Bu sektörün büyümesine katkida bulunan önemli faktörlerden biri iyimser bir iç ekonomi ile gelisen borsa olmustur. Bu büyüme için ikinci en önemli nedeni Sebi yürürlüge girdi olumlu bir düzenleme rejimidir. Bu düzenleme kurulu yatirimcinin çikarlarini korumak için piyasa gözetimi gelistirdi.

NAV piyasanin düsüs egilimleri dogrudan orantili oldugunu. Piyasada dalgalanmalar nedeniyle üst yatirim fonlari da muzdarip. Toplanmis para hisse senetleri, tahvil ve hazine bonosu yatirim ve böylece ilgili yüksek risk vardir.

Hint yatirim fonlari ancak bu çok boyutlu cadde ve son derece sik bir sekilde tüm inceliklerini ortaya koymaktadir. Bu senaryo anlamak ve iyi döner için bazi düsünceli yatirim yapmak kapsami bir sürü saglar.

En iyi yatirim fonlari yatirim için, bu karsilastirmali bir çalisma gerçeklestirmek için önemlidir. Bu AMC Yatirim Fonlari tarafindan verilen döner hakkinda çalisma ve karsilastirmali bir analiz gerçeklestirmek için önemlidir. Unutmayin, her sorun ile ilgili çesitli arastirmalar, çalisma ile desteklenen her sahiptir.

Hindistan üst yatirim fonlari bazilari sunlardir:
• güven yatirim fonu
• uti yatirim fonu
• kotak yatirim fonu
• HDFC yatirim fonu
• ihtiyati icici yatirim fonu