hisse senedi seçimi – araçlari ve kurallar

Tartisma stok seçimi döner gibi en az on eller havaya ates. Yirtici tür orada ne, sonra “Gerçekten suyun derinligi, sicakligi, gelgit ve nehir içine dalis önce akimlari bilmeniz gereken — ve: hoparlör gülümsüyor, her yanit, ve gözlemler? ”

Kiyi Güney Carolina üzerinde alçak uçan, muhtemelen borsa döngüleri öyküsü olarak kivrimli nehir ve gel-git dere görür uçaga tek kisi benim. Nasil bir karaya oturmak, ya da timsahlar tarafindan saldiriya ugrayan, kaybolmadan bu karmasik baglantilari gezinmek mi?

Nasil bir sürekli uçucu pazarlar, kararsiz yatirimcilar, küfürlü düzenleyiciler, azalan vergi kodlari ve beyinleri yikanmis yatirim uzmanlari riskleri kaçinan bir sekilde hisse senedi seçmek mi? Kendine güven ve tecrübe ile birlikte, çogu yatirimci organize, kendi tekne — planlama baslamadan önce netlestirmek için basarisiz, ve kontrol bazi yönetim becerileri alir.

Iste bir bakis ve düsünce yapisi saglamak ve kiskirtmak için beklenen ise “Beyin Yikama” kitabinda bulunabilir detay ve açiklama çogu üzerinde gezinmek.

Yatirim planlama asamasinda çok sik genç ve yeni tarafindan göz ardi ve çok sik üzerinde pisirilir eski tarafindan ve dayak. Karisik kararsizlik çogu sürekli medya yutturmaca ve veri, haber, yazilim çözümleri, elektronik araçlar ve uzman görüsleri sonsuz bir bombardiman kaynaklanmaktadir. Ancak çogu gerçek yatirim hatalari geçersiz beklentileri, korku, hirs ve disiplin eksikliginden kaynaklanir.

Piyasalar olmustur ve daha yüksek ve daha düsük izlerken her zaman ayni zamanda tahmin edilebilir ve tahmin edilemez, uçucu olacaktir. Eger pazar döngüsü kucaklamak ve kendi yarariniza kullanamiyorsaniz, sorun basarili bir sermaye yatirimcisi olma olacaktir.

Planlama iki temel tespitler içerir: Ben borsa yatirim ile ilgili riskleri yapabilir miyiz? Ben portföyünün gelir kova benim emeklilik geliri ihtiyaçlarini karsilamak için etkin hazirliyorum? Kimin temel amaci gelir getirici herhangi bir menkul kiymetleri yoksa Açikçasi,, sen portföy gelistirme önemli bir unsuru bakan ve daha iyi planlamak için ihtiyaç vardir.

Baska bir “planlama” gereklilik tanimlama ve risk minimize hisse seçimi evren tespitidir. Her seyden önce, piyasa fiyati volatilite bir risk unsuru degil degil — hisse senedi çok dogasidir. Asil risk onun adi hisse satin aldiginizda ile ortaklik vardir sirketin gerçek mali ölümü oldugunu. Açikçasi, satin sirketlerin temel kalite önemli bir husustur.

Yatirim Sinif Deger Hisse Senedi (bu bir google gerekir) en iyi Amerikan çok uluslu sirketlerin ön elemeden veya çerez kesici, toplama bir tür olarak akla gelen. Iyi bilinen yabanci sirket ADR de temel kalite için dahili olarak incelenebilir. Ne yazik ki tembel için, sadece IGVSs olusan hiçbir yatirim fonlari vardir — ve Pazar Çevrim Yatirim Yönetimi “ayna portföyleri” henüz yasli bir adam gözünde bir parilti vardir.

Dünyada bir overpriced, en kaliteli, seçim evrenin küçük bir yatirim firsati saglar — çünkü? “Tüccarlar” dogru oldugu için. Bir hisse senedi satin almak için tek nedeni makul bir kâr için (en kisa zamanda kitabimda) satmak için. Yüksek fiyatlar, daha az olasidir, ek kazançlar hizla birlikte gelecek ve bir “makul bir kâr” sadece nedir?

Yatirim portföyü yönetme alis ve satis hem de kurallari ile duygulari dizginlemek gerektirir. Kolay kullanim gereklidir. Kurdugunuz kurallara disiplinli uyum daha az basit ve bir sürü daha önemlidir. Basarili olmak için, size, sesler, tatlar, veya gez gibi kokuyor görünüyor sey belirlemek ve hemen bastirmak gerekir.

Hisse senedi yatirim / ticaret (tek ve ayni), daha düsük bir piyasa fiyati satin almak için bir firsat ve daha yüksek bir fiyat kar almak için bir firsattir. Daha fazla hisse senedi fiyatlari kabul edilebilir bir “düsük fiyat” satin bölge giriyoruz çünkü bir portföy özkaynak kova içinde tek tek sorunlari sayisi düsen piyasalarda sirasinda çikmalidir.

Egzersiz amaci her kriz sirasinda satin almak için mevcut nakit sahip olmaktir — Eger fiyatlar yükseliyor zaman kar almaya cesaret yoksa olmaz. Evet, her iki egzersizleri aptal hissediyorum bekleniyor. Eger “çok yakinda satilan” gibi hissediyorum, kabarcik buster köseyi civarindadir. Eger çok erken piyasaya yeniden girdi biliyorsaniz, ralli sadece ufukta oldugunu.

Onlarin kalitesi, karlilik, temettü ödeme, vb korumak gibi holdinglerin hareket (bu duygusal, ücret gereksiz yere para kaybetmek yapmak için tasarlanmis, vizilti kelimenin kullanimi affet) borsa düzeltir ise “sualti” çok uzun ilgisiz olmasi . Eger bu tespiti yapmak için izin araçlara ihtiyaç duyar — S & P aylik stok kilavuzu akla geliyor.

Yatirim yönetimi kontrol islemi herhangi bir güvenlik içinde ilk yatirim üzerine düsen piyasa degeri kaçinilmaz düsündürmektedir. Organize elemani güvenlik tarafindan ve sektör tarafindan çesitli tutar — gerçekten genellikle çok uluslu kuruluslar IGVSs ile ihtiyaciniz olan tüm çesitlendirilmesi.

Sadece disari çikmak ve her sey — her zaman bir hata almayin böylece satin alma kurallari biraz karmasik olmalidir. Biraz tecrübe ile, onun 52 haftanin en yüksek en az 20% asagi kadar bir sey satin almak gerek bulacaksiniz. Bu satin alma fiyata, piyasa degeri psikolojik yeni bir 52 haftanin en yüksek — çok önemli kurmadan 10% artis unutmayin.

Kurallari Satis gülünç, basit tas yazilmis, herkes tarafindan tartisilmaz, ve SEC (gerçekten düzenleyiciler hakkinda iyi bir kahkaha / aglamak istiyorsaniz beni ara) tarafindan mali profesyonel — degilse anlasilabilir olmalidir.

On yüzde makul bir kâr düzeyi, satin alma firsatlari bol ise daha az gayet iyi.

Hiçbir sermaye yatirimcisi (tüccar, spekülatör, ne olursa olsun) hiç bir makul bir kâr gerçeklesmemis gitmek için izin vermelidir. Insan hiçbir akilli vücut seçilmis temsilcileri kaybi bu kar alarak yok daha alarak, hatta çirkin her türlü “kazanilmamis” yatirim geliri, gördügü tesvik eden bir vergi kodu sürdürmek için izin vermelidir.