iklim degisikligi

Amazon yagmur ormanlarinin bir öncü yeni 3D harita imha zaman kadar karbon agaçlarda kilitli ve sonra atmosfere salinan nasil ortaya koymaktadir.

Yüksek çözünürlüklü harita – uydular, hava lazer teknolojisi ve zemin etütleri kullanilarak üretilen – ülkeler tropikal ormanlar azaltmak veya zarar görmesini önlemek için ödenen uluslararasi bir düzeni için önünü yardimci olabilir.

Yillik küresel sera gazi emisyonlarinin Su anda neredeyse beste ormansizlasma geliyor.

Iklim degisikligi müzakereciler Ormansizlasma ve bozulmasi (REDD) kaynaklanan emisyonlar azaltilmasi adli bir BM önerisi de dahil olmak üzere küresel isinma, yavas uluslararasi bir anlasma üzerinde çalisiyoruz.

Simdiye kadar, teklif agaçlari ile atmosfer disinda tutulur ne kadar karbon tam olarak bulmaktan zorluk ve ne kadar ormansizlasma sera etkisine katkida tarafindan engel oldu.

Bir alan Isviçre büyüklügü – Bilim Carnegie Enstitüsü Greg Asner liderligindeki çigir açan yeni bir çalisma, Perulu Amazon fazla 16.600 mil kare kapali.

Greg söyledi: “Bizim burada ilk kez gösteren konum sadece ormanda olan karbon map, ama ayni zamanda bize emisyon tahmin saglayan bir teknigi kullanmak degil bir yetenegidir. Bir uluslararasi iklim anlasmasi açisindan, bu büyük biri. ”

Bilim adamlari ayni zamanda seçici günlügü ve altin madenciligi ile birlikte Interoceanic Highway,, bir kaldirim 2009 üç yil fazla 61 yüzde ormansizlasma emisyonlarinin artis neden oldugu bulundu.

Iklim degisikligi bu belirli bir bölgede deneyimleri “ortalama hava” herhangi bir uzun vadeli önemli bir degisimdir. Ortalama hava ortalama sicaklik, yagis ve rüzgar desenleri içerebilir. Bu yillardir milyonlarca yil arasinda degisen süreleri üzerinde degiskenlik veya atmosferin ortalama devlet degisiklikleri içerir.